Megfejtettük Trump szupertitkos ukrajnai béketervét

Amit jelenleg látunk, az nem egy amerikai mesterterv megvalósítása, hanem a kidolgozott terv hiánya – így látja sok szakember Trump jelenlegi ténykedését. A kiszivárgó apró mozaik információkat összerakva azonban egyáltalán nem tűnik igaznak, hogy ne létezne egy Trump mesterterv.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Donald Trump leggyakrabban hangoztatott szlogenje, hogy Amerika az első és ezt minden jel szerint véresen komolyan gondolja az elnök. Az ukrajnai béke mesterterve is ebből indul ki, amit jól mutat, hogy Keith Kellogg, Donald Trump amerikai elnök különmegbízottja az első béketárgyaláson, a Müncheni Biztonságpolitikai Konferencián is felemlegette az elnök gondolatát egy kis kiegészítéssel.

Az America first nem azt jelenti, hogy America alone – fogalmazott Kellogg, utalva arra, hogy az Amerika az első program nem jelenti azt, hogy az Egyesült Államok egyedül van.

Ezt követően érdemes feltenni azt a kérdést, hogy Trumpot egyáltalán miért érdekli annyira az ukrajnai háború, hogy megígérte, 24 óra alatt rendezi a konfliktust. Megtehette volna ugyanis azt is, hogy például Orbán Viktor álláspontjára helyezkedik, miszerint ez egy testvérháború, amihez semmi közük, de nem ezt a megoldást választotta, ellenkezőleg, belevetette magát a rendezésbe.

Trump döntésének megértéséhez fontos tudni, hogy az ukrajnai háború eddigi legnagyobb haszonélvezője Kína. Miközben Peking krokodilkönnyeket hullatva folyamatosan aggodalmát fejezi ki a konfliktus miatt, addig félig-meddig a szőnyeg alatt maximálisan támogatja azt. Ennek halálpontos bizonyítéka, hogy az észak-koreai-orosz szövetség soha nem jöhetett volna létre Kína engedélye nélkül. És hogy miért érdeke ez a háború Kínának? Egyrészt az orosz piac egy hatalmas szeletét egy puskalövés nélkül megszerezték, másrészt olcsóbban jutnak energiahordozókhoz, például kőolajhoz. Az ázsiai ország legnagyobb energiaszállítójának jelenleg Oroszország számít: Peking 107 millió tonna kőolajat vásárolt Oroszországtól tavaly, 24 százalékkal többet 2023-hoz viszonyítva és 8 millió tonna cseppfolyósított földgázt (LNG) importált, ami 23 százalékos növekedés. Csak halkan jegyezzük meg, ezzel Kína nagyban hozzájárul ahhoz is, hogy Putyin finanszírozni tudja Kijev elleni harcát. Hogy micsoda piacot szerzett meg Peking rövid idő alatt Oroszországban arra csak egyetlen példaként álljon itt az autóipar helyzete.

Véleményvezér

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.
Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát 

Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.
A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek 

Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo