Az év elején jött létre a munkáltatói és munkavállalói szervezetek közreműködésével a Szenior Foglalkoztatási Szövetség nevű közhasznú - civil szervezetet, amely részletes programot tett közzé a negyvenöt éven felüliek munkavállalói lehetőségeinek bővítésére.
Országszerte alakulnak már a Szenior Foglalkoztatási Klubok. Kétmilliónál is több a negyvenötön felüli, dolgozni akaró és képes ember, a nyilvántartott álláskeresők közül minden harmadik e kör tagja. Bebizonyosodott, hogy a túlzott fiatalítás kifejezetten hátrányos a munkahelyeken, ha a kezdők mellett nincsenek ott a tapasztalt, mély szakmai tudással rendelkező idősebbek - mondta az elnök.
A szövetségben készül az új adatbázis, amely az álláskeresők szakmai képzettségét, tapasztalatát és elhelyezkedési igényét rögzíti, és amelyet összekapcsolnak a munkáltatói tagok (cégek, vállalkozások, szövetkezetek, kis- és közepes vállalkozók) foglalkoztatási igényeit tartalmazó rendszerekkel. Felvették a kapcsolatot a Távmunka Szövetséggel is. Elkészült továbbá a hosszú távú munka megalapozását szolgáló átfogó szociológiai kutatás terve "Szenior társadalom Magyarországon" címmel. Hamarosan meghirdetik a Szenior Foglalkoztatási Díjat.
"Nem élünk álomvilágban, tudjuk mennyi ösztönzés kell a munkáltatóknak ahhoz, hogy a korább foglalkoztatói gyakorlat megváltozzon, - mondja Vadász János. A törvényhozás pozitív lépései, például a Start-extra kártya bevezetése mellett szükségesnek tartjuk, hogy az uniós és a hazai forrásokat megmozgató pályázatokon eredménnyel járhassanak azok a munkáltatók, akik vállalják a szenior-foglalkoztatást is, s ezt pályázati előfeltételként kelljen rögzíteni."