A kiadások növekedésével párhuzamosan, illetve az infláció hatására erősödött a megtakarítási hajlandóság, a biztonság megteremtése iránti igény.
A tavalyi év rendkívül sok és váratlan változást hozott az élet számos területén, amely az öngondoskodással, megtakarítással kapcsolatos szokásokra is nagy hatással volt. Sokakban született meg az igény az eddigieknél tudatosabb kiadástervezésre, felértékelődött az öngondoskodás jelentősége, illetve az, hogy a váratlan helyzetekben is biztonságban érezhessék jövőjüket az emberek. Az OTP Bank több mint tíz éve vizsgálja a lakosság pénzügyi attitűdjeit, megtakarítási szokásait Öngondoskodási Index kutatásával, tudjuk, hogy az első lépések megtétele a legnehezebb. Termékeinkkel és szolgáltatásainkkal megbízható és szakértő partnerként segítjük ügyfeleinket elindulni vagy előre lépni a megtakarítás útján.” – mondta Fabriczki Rita, az OTP Bank megtakarítási termékekért felelős vezetője.
A legtöbbeket érintő területen, az élelmiszervásárlásnál tízből heten bizonyos élelmiszereket inkább elhagynak vagy csökkentenek, illetve olcsóbb élelmiszer alapanyagokat vásárolnak, hogy ezekkel is spóroljanak. De jelentős számban vannak azok is, akik a megtakarítás növelése érdekében hosszabb lejáratú élelmiszerekből nagyobb mennyiségben halmoznak fel, valamint kevesebbet járnak étterembe vagy ritkábban rendelnek ételt és inkább otthon főznek. Sokan pedig a saját zöldség és gyümölcstermesztésbe belevágva igyekeznek kímélni a pénztárcájukat.