Kicsik Microsoft-tal

Egy amerikai piackutató cég felmérése szerint a következő négy évben szerint az európai informatikai és telekommunikációs szektor mintegy másfél millió új munkahelyet teremt, amelyből minden harmadik Microsoft platformra épülő vállalkozásokban jön létre.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Az amerikai informatikai cég magyar leányvállalata idézi az IDC piackutató cég tanulmányát, miszerint Európában jelenleg 250 ezer olyan vállalkozás van, amely Windows operációs rendszerre alapozza működését. Ezek a vállalkozások mintegy 2,5 millió embert foglalkoztatnak. A felmérések szerint a vállalatok legtöbbje olyan kis- és középvállalat, amelyek összességükben a Microsofténál nyolcszor nagyobb árbevétellel járulnak hozzá Európa gazdasági teljesítményéhez.

Az IDC tanulmánya szerint
Magyarország 2005-ben 2,25 milliárd dollárt költött informatikai technológiai (IT) beruházásokra. Az IT-költések mértéke a tanulmány szerint a GDP 2,15 százalékának felelt meg, ezzel Magyarország megelőzi Szlovákiát, Lengyelországot, Portugáliát, Spanyolországot és Írországot is. Legtöbbet IT-beruházásokra a múlt évben Dánia, Svédország és az Egyesült Királyság költött. Az IDC tanulmánya szerint Magyarország 2009-ben a GDP 2,47 százalékát fogja IT-célokra elkölteni.
Ezért a tanulmány a kis- és középvállalkozásokat az európai kontinens gazdasági motorjának tartja. Ez a 22 millió cég ugyanis Európában mintegy 120 millió embert foglalkoztat és ezek a vállalkozások állítják elő az európai GDP 57 százalékát.

Ezért a Microsoft Európa különböző tájairól érkezett sikeres üzleti újítókat, kockázati tőketársaságok, valamint kormányzati szervezetek képviselőit ültette egy asztalhoz Brüsszelben annak érdekében, hogy előmozdítsa a kis- és középvállalatok innovációs képességének erősítését. A tanácskozáson a Microsoft két megállapodás megkötését is bejelentette az úgynevezett IP Ventures program keretében.  Ezek a megállapodások előmozdíthatják - a Microsoft egyik európai laboratóriumában folytatott kutatásokra épülő - úgynevezett spin-off vállalkozások  létrejöttét. Ez illeszkedik az amerikai cég azon elképzelései közé, amelyek alapján kutatás-fejlesztési eredményeit meg kívánja osztani tehetséges európai vállalkozókkal. A Microsoft IP Ventures programjának célja, hogy "ügyfélkész" technológiát adjon a fejlődő vállalkozásoknak.

Véleményvezér

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó 

Az eladósodás rögös út, már sok ország megtapasztalhatta.
Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke

Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke 

Hirtelen felébredt a magyar kémelhárítás, legalábbis ha ukránokról van szó.
Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek

Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek 

Szegény patriótákat már Csehországban is üldözik.
A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns

A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns 

Nem olcsó mulatság az adófizetőknek a Harcosok Klubja.
Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát

Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát 

A putyinista Orbán Viktor hatalmas kisebbségben van az uniós tagság kérdését illetően.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo