Lendvai Ildikó MSZP-frakcióvezető egy nappal korábban ugyanebben a műsorban erre a kérdésre így válaszolt: "egyelőre nem tudok arról, hogy valaki ilyen aspirációval éljen vagy ilyen típusú támogatottsága lenne".
Juhász Ferenc - keddi nyilatkozata szerint - nem zárja ki, hogy a párt helyi szervezetei jelölni fognak más politikust is a pártelnöki posztra, mint Gyurcsány Ferenc, "de azt gondolom, hogy a többség a miniszterelnököt fogja támogatni".
Mint mondta, úgy is jelölhetnek valakit, hogy nem is tud róla, de úgy is, hogy valaki a saját jelöléséhez keres támogatókat. Ebben a pillanatban bárkinek joga és lehetősége van minderre - tette hozzá.
Egy, a Népszabadságban megjelent elemzés értékelésére kérték az újságírók Juhász Ferencet. Eszerint Orbán Viktor Fidesz-elnök 72 órás ultimátumtaktikája az volt, hogy "összeragassza" Gyurcsány Ferencet saját pártjával, így az MSZP kénytelen lesz őt cipelni 2010-ig, amikor majd már meg lehet verni.
A szocialista politikus szerint a háromnapos ultimátum valóban összeforrasztotta a pártot, "egyszerűen azért, mert egy demokráciában ilyesfajta ultimátumot adni nem szoktak, és nyilvánvaló, hogy a politikai rivális igen indulatos, harcias fellépése az a másik oldalt mindig és mindenütt a világon összeforrasztja, és egységet kovácsol".
Utalt arra, hogy 2010 még nagyon messze van, addig a pártnak minimum két kongresszusa lesz, és az országnak végre kell hajtania a célul kitűzött reformelképzeléseket. Juhász Ferenc szerint "előre megjósolni, hogy 2010-ig egészen bizonyosan így lesz, az épp olyan felelőtlenség lenne, mintha azt mondanám, hogy 2010 előtt bármi is történhet".
Rámutatott: "a kormány a munkáját az elmúlt fél évben (...) nagy elánnal, de nem kevés hibával végezte. Azt reméljük, hogy az elkövetkező időszakban az elán megmarad, a hibák meg kevesebbek lesznek".