A bevándorolt vállalkozók vettek részt olyan kiemelkedően sikeres vállalatok alapításában, mint az Intel, a Yahoo, a Google, az eBay vagy a Sun Microsystems - érvelt a mértékadó konzervatív gazdasági napilap, amely szerint a sort hosszasan lehetne folytatni. Az újság szerint sajnálatos, hogy a november eleji kongresszusi választásokat megelőző kampányban felerősödtek a bevándorlást ellenző hangok.
A lap az Országos Kockázati Tőke Szövetség friss tanulmányából idézett, amely szerint az utóbbi 15 évben bejegyzett, nagy, kockázati tőkével működő részvénytársaságok 25 százalékát bevándorlók indították. Ezek a cégek ma 220 ezer embernek adnak munkát és 500 milliárd dollárnál nagyobb tőkét képviselnek a piacon, ami nem csekély összeg az amerikai gazdaságban. Ugyanezen időszakban a kisebb, kockázati tőkével finanszírozott vállalkozások alapítói között a bevándoroltak aránya majdnem elérte az 50 százalékot.
Az amerikai gazdaságot féltő protekcionisták azt hangoztatják, hogy a bevándorlók az amerikaiaktól "lopják el" a munkahelyeket. Az új kutatás viszont éppen ennek az ellenkezőjére mutatott rá: kibővítik a munkapiaci lehetőségeket. A The Wall Street Journal megjegyezte: a bevándorlók vitathatatlan szerepe ellenére az érvényes amerikai szabályozás rendkívül megnehezíti a külföldiek számára, hogy Amerikába utazzanak és üzleti vállalkozásba fogjanak. A szakképzett munkások beutazásának feltételéül szabott H-1b vízum inkább a kongresszus hangulatát, semmint a piaci igényeket tükrözi.
Az Egyesült Államok jelenleg évente 65 ezer vízumot bocsát ki például a külföldi számítástechnikai vagy biotechnológiai szakembereknek. A hosszabb tartózkodást és munkavállalást biztosító zöld kártyára pedig 5-7 évet kell várni, ami egyáltalán nem ösztönzi maradásra a külföldi képzett munkaerőt - írta a New York-i gazdasági lap, amely szerint Amerika gazdasági életereje érdekében bátorítani kellene a bevándorlókat.