Húsháború Moszkvával?

Az EU elutasította azt a javaslatot, hogy kétoldalú jegyzőkönyvek szavatolják az oroszországi hússzállítmányok veszélytelenségét - baj lehet az exporttal.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Moszkva latin-amerikai húst importál, ha január elsejéig nem jut egyezségre az EU-val az orosz állat- és növényegészségügyi szolgálat. A moszkvai hatóság szóvivője, Alekszej Alekszejenko szerint nem zárják ki annak lehetőségét, hogy növeljék a húsbehozatalt Latin-Amerikából, Ausztráliából és Új-Zélandról, ha kudarcot vallanak az Európai Unióval folytatott tárgyalások, s január elsejéig - vagyis Románia és Bulgária csatlakozásáig - nem születnek meg a kétoldalú jegyzőkönyvek a tagországok és Oroszország között. Alekszejenko konkrétan Perut, Argentínát, Mexikót és Brazíliát említette azon latin-amerikai országok sorában, ahonnan Moszkva elképzelései szerint pótolni lehetne a kieső importot.
 A moszkvai bejelentés szerint pénteken kudarccal végződtek az orosz-EU egyeztetések az orosz fővárosban, az uniós képviselők elutasították azt a javaslatot, hogy kétoldalú jegyzőkönyvek szavatolják a hússzállítmányok ellenőrzöttségét és veszélytelenségét, mivel Brüsszel szerint az EU egységes garanciát ad. Ugyanakkor Oroszország már korábban leállította húsimportját a január elsejétől EU-taggá váló Bulgáriából és Romániából, ahol veszélyes állatbetegségeket regisztráltak, s nem tekinti elégségesnek az általános EU-garanciát.
    Az orosz szóvivő emlékeztetett arra, hogy korábban, még az orosz korlátozó intézkedések bevezetése előtt  Lengyelország is garanciákat adott, hogy Oroszországba csak minőségi hús kerülhet, de sorozatosan megszegte vállalt kötelezettségeit, s az orosz hatóságok által tiltott kínai sertéshúst és indiai bivalyhúst exportált.
    Alekszejenko szerint az EU-val folytatott kereskedelemben való megtorpanás elsősorban az uniós tagországoknak okozhat károkat, hiszen Roszszelhoznadzor adatai szerint az orosz sertéshúsimport 40 százaléka, a marhahúsimport 14 százaléka és a baromfiimport 12 százaléka származik jelenleg az EU-ból, s az importkorlátozás nem okoz majd hiányt az orosz piacon.

Véleményvezér

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó 

Az eladósodás rögös út, már sok ország megtapasztalhatta.
Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke

Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke 

Hirtelen felébredt a magyar kémelhárítás, legalábbis ha ukránokról van szó.
Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek

Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek 

Szegény patriótákat már Csehországban is üldözik.
A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns

A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns 

Nem olcsó mulatság az adófizetőknek a Harcosok Klubja.
Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát

Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát 

A putyinista Orbán Viktor hatalmas kisebbségben van az uniós tagság kérdését illetően.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo