Különösen időszerű ez a téma, hiszen fontos, hogy a nők esélyegyenlősége, helyzete napirenden legyen a 2014-es országgyűlési, európai parlamenti (EP-) és önkormányzati választásokra készülő pártoknál is.
Az eseményen, a nemek közötti esélyegyenlőségtől, a nők elleni erőszakon és a többszörös diszkrimináción át, a politikai szerepvállalásig számos aspektusból vizsgálták a magyar nők helyzetét, továbbá a férfiak és a nők közötti egyenlőtlenségek felszámolásának lehetséges útjait.
Az egyik legizgalmasabb program a „Hol a helyünk? A nők szerepe egy igazságos társadalomban” elnevezésű panelbeszélgetés volt, amelyről Szabó Mónika, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karának adjunktusa, Nagy Beáta, a Budapesti Corvinus Egyetem TársadalmiNem- és Kultúrakutató Központ egyetemi docense és társigazgatója, Eszenyi Enikő, a Vígszínház igazgatója és Szabó Eszter, a GE Közép és kelet-európai regionális kommunikációs és Public Affairs igazgatója osztották meg véleményüket. A panelt Bombera Krisztina moderálta.
Bombera Krisztina, aki több, mint másfél évtizede dolgozik a magyar elektronikus médiában és egyszerre figyelte meg pozitív és negatív változásokat ezalatt az idő alatt, úgy látja, hogy a nők reprezentációjában és médián keresztüli megjelenítésében. „Meggyőződésem, hogy nem azért látunk és hallunk értékes műsorsávokban kevesebbet a nőket és gyerekeket érintő fontos közéleti problémákról, mint amennyit kellene, mert a "női ügyek" az embereket nem érdeklik. Hanem azért, mert a műsorkészítőket nem érdeklik. Részben azért, mert férfiak, részben azért, mert a hagyományos szemlélet a "nézettség-generálásra" nem megfelelő. Ezen pozitív irányba változtathat esetleg az a negatív tény, hogy az elektronikus médiában kereshető jövedelmek drasztikus csökkenése miatt a szakma éppen elnőiesedik, vagyis több női döntéshozó kerül a tartalmak meghatározói közé. Ugyanakkor azt is látom, hogy ma már sok férfikolléga - legalábbis a jelenlegi munkahelyemen, az ATV-ben - progresszív, tájékozott és elkötelezett amellett, hogy a nőket érintő, jelentős problémákkal érdemben foglalkozzunk. Vagyis én megtaláltam a magam szövetségeseit nőkben és férfiakban is, azért, hogy a média egyre kevésbé egy álságos, konstruált világot tükrözzön, amelyben a nőknek kevesebb és nagyon közhelyes szerepek jutnak, valódi problémáikat pedig hallgatás övezi. Optimista vagyok, hogy ez a korszak letűnőben van.
Szabó Eszter, a GE Közép és kelet-európai regionális kommunikációs és Public Affairs igazgatója a régióban dolgozva figyeli, mi történik a nőkkel kapcsolatos kérdésekben. „Nagyon megörültem, amikor a tehetséges, felsővetető és politikus lengyel nők - közülük sokat ismerek - 2009-ben megrendezték az első lengyel nőkongresszust, és amelyen a kezdetektől GE-s kollégáim is részt vesznek. Örülök, hogy ez a kezdeményezés immár a magyar nők szervezésesben útjára indult. A panelünk után nagyon sok pozitív visszajelzést kaptunk. A konferencia holisztikus felfogása pedig még nekem is, aki 12 éve foglalkozom a témával a cégemen belül, tudott újat mondani.”
„Sem a nők egymást, sem a férfiak a nőket nem hagyhatják magukra a nehézségekkel. Mindkét nem feladata, hogy a közös megoldást találjunk a munkahelyeken, a politikai életben és a magánéletben. Ha boldog társadalomban akarunk élni, és ha szeretnénk megváltoztatni a jelenlegi negatív európai demográfiai trendet egyénileg és együtt is kell cselekednünk. Találkozunk a következő Nőkongresszuson!”