Miközben az emberek 73 százaléka véli úgy, hogy ehhez már idén a parlamentnek el kéne fogadnia ötpárti konszenzussal egy Olimpia Törvényt, a mostani gazdasági megszorító intézkedések ellenére a lakosság 61 százaléka akár évi 4000 Ft-tal is hajlandó lenne támogatni a pályázást és a győzelem esetén a szervezést a következő 13 évben - állapítja meg a BOM megbízásából elkészült legfrissebb Szonda-Ipsos közvéleménykutatás.
A megkérdezettek 79 százaléka szerint az Olimpia Budapestre hozatala Magyarország történetének egyik legnagyobb sikere lenne. 53 százalékuk szerint pedig a Budapesti Olimpia ügye alkalmas arra, hogy a mai politikai megosztottságban egy nemzeti egységet teremtő téma legyen.
A felmérésből kiderül továbbá az is, hogy a megkérdezettek többsége pontosan látja és érti az olimpiarendezés hosszútávú, társadalmi és gazdasági életre gyakorolt pozitív hatásait. A lakosság 72 százaléka szerint egy hazánkban megrendezett olimpia növelné az ország gazdasági, politikai és kulturális súlyát a világban, így hosszútávon biztosított lenne az ország régiós vezető szerepe.
77 százalék szerint az olimpiának köszönhetően javul majd a közlekedés, míg 66 százalék véli úgy, hogy egy Budapesten rendezett olimpia pozitív hatással lesz a vidék fejlődésére. 81 százaléka a megkérdezetteknek a turizmus felélénkülését várja a hazai rendezéstől, ami szintén kedvező hatást jelent a vidék számára.
A kutatás azt is kimutatta, hogy a BOM több mint egy éve tartó, az olimpiarendezés feltételeit kommunikáló, és a pályázás gondolatát népszerűsítő tevékenységét a megkérdezettek 68 százaléka találta szimpatikusnak.
A magyarok 78 százaléka ért egyet a BOM-mal abban, hogy a Szabadság-szobor Budapest elválaszthatatlan része, ezért a Budapesti Ötkarikás Játékok jelképe lehetne. Ez jelentős elmozdulás a tavaly májusban mért 47 százalékos támogatottsági szinthez képest.
Az aktuális közvélemény-kutatás ismét azt igazolja, hogy egy hazai rendezésű olimpia hosszútávú társadalmi és gazdasági célokat szolgál, mellyel az ország túlnyomó többsége most is tisztában van, ezért a jelenlegi politikai és gazdasági helyzetben is szeretné, hogy történjenek meg azok a kormányzati és fővárosi döntések és lépések melyek lehetővé teszik, hogy Budapest megpályázza 2011-ben a 2020-as olimpia megrendezését.