EU-USA-tárgyalás a hungaricumokról

Elhalasztja - egy időre mindenképpen - a hátrányos kereskedelempolitikai intézkedés bevezetését, azaz a hungaricumokat egy ideig még nem fenyegeti büntetővám az Amerikai Egyesült Államokban.

A Külügyminisztérium szóvivőjétől, Polgár Viktortól kapott tájékoztatás szerint egyelőre nem fenyegeti a hungaricumokat annak az amerikai büntetővámnak a bevezetése, amelyet az Egyesült Államok 2004. november 1-jétől tervezett alkalmazni bizonyos európai uniós termékekre. A dolog háttere, hogy az amerikai hatóságok szerint az EU bővítése "hátrányosan érintette az amerikai piacot," és ezt - szerintük - az unió nem kompenzálta. Ezért döntöttek a büntetővámok alkalmazása mellett.

Az Európai Bizottság és az USA illetékes hatósága most megállapodott abban, hogy fél évvel meghosszabbítja a vámkompenzációs tárgyalásokat és az USA erre az időre elhalasztja a hátrányos kereskedelempolitikai intézkedés bevezetését. A mintegy 150 európai uniós árucikket tartalmazó fenyegetett listán jellegzetes magyar exportcikkek is szerepelnek, így például a tokaji bor vagy az őrölt paprika. Az új határidő lejártáig várhatóan sikerül mindkét fél számára kielégítő megállapodást elérni. Ezt szorgalmazza a magyar gazdaságdiplomácia. Ily módon elkerülhető az egyoldalú amerikai vámemelés lehetősége.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo