„Friss adatok szerint Magyarországon dolgozik ma a legkevesebb női kutató és mérnök az Európai Unió országaival összevetve. Éppen ezért, a Lányok Napja országos programban való részvétellel célunk az, hogy felhívjuk a fiatalok figyelmét a mérnöki, technológiai, kutatói pályákban rejlő sokoldalú lehetőségekre. Hiszünk abban, hogy a nőknek elengedhetetlen szerepük van és lesz is a jövő formálásában” – mondta el Orosz Andrea, a Robert Bosch Kft. gazdasági és HR igazgatója a Lányok Napja rendezvényen.
A Boschnál a tehetség és a teljesítmény az első
A magyarországi Bosch csoport hazánk egyik legnagyobb munkaadója, mely összesen több mint 18 300 munkatársat foglalkoztat. A Boschnál nemtől, életkortól, társadalmi hovatartozástól függetlenül a tudás, a tehetség, az egyéni teljesítmény az első. „Hiszünk abban, hogy a legjobb ötletek a különböző nézőpontok és tapasztalatok találkozásából születnek. A jövő technológiáinak alakításában minden tehetségre nagy szükség van” – mondta el Bodó Teodóra, a Bosch csoport kommunikációs és kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatója Magyarországon és az Adria régióban.
A Bosch számos eszközzel, többek között a Business Woman és a Female Talent mentoring programokkal, valamint tréningekkel, workshopokkal támogatja aktívan a női kollégák szakmai előre jutását. Ennek eredményeként globálisan és a magyarországi Bosch csoportnál is meghatározó szerepet töltenek be már ma is a női vezetők. A nők sikeres karrierjéhez elengedhetetlen a rugalmas és családbarát munkakultúra, ezért a Boschnál különböző eszközökkel segítik az egyedi élethelyzetek, a munka-magánélet egyensúlyának megteremtését, valamint odafigyelnek a munkába visszatérő édesanyákra is. Szintén a női karrierépítést támogatja a Boschnál világszinten és Magyarországon is működő, önszerveződő alapokra épülő Women@Bosch női közösség, ahol különböző előadásokon, beszélgetéseken nyílik lehetőség személyes példák, karriertörténetek bemutatására és tapasztalatcserére.