Első helyen a magyar Halász Dániel „Képzeletbeli napló" (Imaginary Diary) portfoliója végzett, amely olyan képekből álló komplex portfolió, amelyek nagy hatással alkalmazzák a képeslapok stílusjegyeit. Arra emlékeztet minket, hogy eljövendő világunkat nehéz elválasztani múltunktól, és érdemes lehet átgondolnunk, miként értelmezzük a haladás fogalmát.
A második helyezettnek járó díjat James Naylor (Egyesült Királyság) kapta „A 2109-es osztály" c. portfoliójáért. Az alkotás egy képzeletbeli egyesült világ optimista megjelenítése. „A 2109-es osztály" egy középiskolai évkönyv formájában mutatja meg a jövő generációi által képviselt kultúrák keveredésének pozitívumait. Az évkönyv képei, amelyeknek stílusa a reményt és a gyökeres változást megtestesítő 60-as éveket idézi, az amerikai évkönyvek ikonikus képvilágának kiforgatásával számos különböző témát járnak körbe fel.
A harmadik helyet Vincent Bitaud (Franciaország) szerezte meg „Az autómentes város" (Car(e)less City) c. portfoliójával. Alkotásával Bitaud megkérdőjelezi az általunk jelenleg ismert Város szerkezetét. Ha a jövőben betiltanánk a gépjárműveket, hogyan tudnánk elrejteni a sebhelyként éktelenkedő, rút és haszontalan betontömegeket, helyette pedig hagyni visszatérni a természetet egy kicsit?
A közönségdíjat a magyar Szabó Balázs „Hősök" (Heroes) c. képe kapja. Az alkotást a zsűri által előválogatott 30 fotó közül az európai közönség választotta ki október folyamán, online szavazással, amelyre a „Képzelj el egy új világot!" honlapon nyílt lehetőség.
A négy nyertes mindegyike fotósfelszerelést kap, amelynek értéke összesen 15 000 euró, a díjazottak továbbá meghívást kapnak a kreativitás és innováció európai évének Stockholmban megrendezésre kerülő, decemberi záróeseményére.