Év közben sosem emelik a díjakat - jegyezte meg az elnök, hozzátéve, hogy januártól sem jöhet szóba kétszeres, sőt háromszoros díjemelés, mint ahogy azt egyes tömegkommunikációs eszközök már találgatják. Az elnök közlése szerint Veszprémben a lakossági ivóvízdíj 166,10 forint köbméterenként (plusz áfa), a szennyvízdíj pedig nettó 217,20 forint köbméterenként. Az elnök közölte azt is, hogy jelenleg nincs szó részvények eladásáról, azaz a cég privatizálásáról.
Czaun János, Veszprém alpolgármestere viszont a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, hogy "nem mer ígéretet tenni" a 10 százalék alatti áremelésre, de mint mondta: "majdnem biztos vagyok abban, hogy akörüli díjemelés várható". Erről azonban a decemberi közgyűlés dönt majd - jegyezte meg. (Salgótarjánban és térségében ezzel szemben várhatóan csökkeni fog a vízdíj) A Bakonykarszt Zrt. - mint arról Kugler Gyula vezérigazgató tájékoztatott - teljesen önkormányzati tulajdonban van: 116 Veszprém megyei településnek van a cégben résztulajdona; a három főrészvényes Veszprém, Ajka és Várpalota, 40, 22, illetve 10 százalékkal.
Azbesztcsövek
A vezérigazgató rámutatott arra, hogy főleg az azbesztcement csövek cseréje (korszerű polietilén csövekre) indokolt és sürgető. (Az azbeszt a Bakonykarszt Zrt. vezetékeinél 36 százalékot tesz ki, ez jobb az országos átlagnál, ami az 50 százalékos.) Ismertetése szerint az uniós országokban az azbesztvezetékek felhasználása, illetve aránya a legmagasabb Magyarországon és Spanyolországban (egyaránt 50-50 százalék), utánuk Hollandia következik 40 százalékkal, de a "zöld országként" emlegetett Ausztriában is 30 százalék az azbeszt anyagú ivóvízvezetékek aránya, míg a legalacsonyabb Luxemburgban, ahol 6 százalék, Finnországban pedig mindössze 3 százalék.