Mikolaj Dowgielewicz bizottsági szóvivő az EUobserver internetes portálnak úgy nyilatkozott, hogy a Bizottság komolyan vizsgálja annak lehetőségét, hogy irodát nyisson a virtuális világban.
A Second Life elnevezésű háromdimenziós pszeudo-világot (lakosainak száma: 4,3 millió) a benne élők - ún. avatarok - építik, alakítják. A lakosok bolyonghatnak a virtuális világban, találkozhatnak egymással, részt vehetnek egyéni vagy közös programokban, sőt még virtuális tárgyakat és szolgáltatásokat is vásárolhatnak egymástól. A programot a Linden Lab vállalat indította 2003-ban és a közösség lakosainak száma az elmúlt két hónapban 1,5 millióval nőtt. A Second Life-ban már több valódi vállalat nyitott boltot, míg a Reuters-nak tudósítója is van a virtuális világban.A Second Life legtöbb lakója egyébként európai - az aktív használók 54 százaléka - míg a lakosság 34,5 százaléka amerikai.
Először a svédek
A Bizottság szerint a virtuális iroda megnyitása része lenne a testület azon törekvéseinek, hogy az európai polgárokat közelebb kell hozni az EU-hoz. A szóvivő szerint a testület a hagyományostól eltérő csatornákat keres a kommunikációra és nyitott az újdonságokra.
Svédország nemrég bejelentette, hogy - a világon elsőként - a Svéd Intézet képviseletet nyit a Second Life-ban, melynek célja a fiatal célközönség Svédországgal való megismertetése. A virtuális világ egyébként nem ismeretlen a politika előtt sem, hiszen a francia elnökjelöltek Segolene Royal és Nicolas Sarkozy is nyitottak választási irodát játékban, ahol ingyenes pizzát és pólókat osztogattak. Amikor a szélsőjobboldali Nemzeti Front is megnyitotta irodáját a virtuális lakók addig tüntettek az épület előtt, míg az el nem költözött.