Az adatok a WorldAtlastól származnak, 10 főemlősfaj becsült globális populációját tartalmazzák. Tekintettel a vadon élő állatok nyomon követésének nehézségeire, ezeket a számokat közelítésként kell kezelni, nem pedig pontos számadatokként.
A lista élén több mint 300 000 Müller’s borneói gibbon található a világon, amelyek az indonéziai és malajziai Borneó szigetén találhatók. A nagyobb gibboncsalád körülbelül 20 kis majomfajból áll, amelyek a délkelet-ázsiai esőerdőkben himbálóznak. Ezek az akrobatikus főemlősök hangos hívásaikról, lenyűgöző mozgékonyságukról és monogám családi felépítésükről ismertek. Fészkeik nincsenek és ebben különböznek a nagy majmoktól.
A második helyen a csimpánz található. A szubszaharai Afrika szavannáin és erdőiben élnek. Nagy számuk ellenére a csimpánzokat az ENSZ a veszélyeztetett fajok közé sorolja, túlélésüket az élőhelyek elvesztése, az orvvadászat és a betegségek is veszélyeztetik.
Etiópiában a Gelada faj a harmadik legnépesebb főemlős a bolygón. Rövid, csonk ujjaik ügyes sziklamászókká teszik őket. Ez fontos a Semien-hegységben való eligazodáshoz, amely az otthonuk.
A negyedik helyen az Afrikában is megtalálható nyugati gorilla az utolsó főemlősfaj, amelynek populációja meghaladja a 100 000-et. A nyugati gorillák valamivel kisebbek keleti társaiknál, akik a legnagyobb élő főemlősök.