Az amerikai Tyco két vezetője, Dennis Kozlowski vezérigazgató és Mark Swartz pénzügyi igazgatót a bíróság bűnösnek talált 150 millió dolláros (3 milliárd forintos) sikkasztásban. A két menedzser titkos vállalati hiteleket és meg nem szavazott prémiumokat vett fel éveken keresztül cégüktől. A pénzfelvételek nyomát később megpróbálták eltüntetni a könyvelésből.
A vádlottak nem tartották magukat bűnösnek, ám a per második soroztában (az elsőt 2004 elején felfüggesztették, miután az egyik esküdtet halálosan megfenyegették) az esküdtszék bizonyítottnak találták a vádpontokat.
A két vezető a pénz jelentős részét bizonyíthatóan elköltötte, ékszereket, luxuscikkeket és lakásokat vásárolva belőlük, a BBC riportja szerint még egy 2 millió dolláros (400 millió forintos) földközi-tengeri parti is kitelt belőle.
Koslowski egyébként Amerika egyik legjobban fizetett menedzsere volt: a Forbes magazin szerint 1999 és 2001 között 331 millió dollárt keresett. A csalássorozat napvilágra kerülése után a Tyco majdnem a szétesés határára került: egy év alatt tőzsdei értéke 74 százalékot esett és dolgozók ezreitől volt kénytelen megválni. (2002 januárjában a cég papírja 60 dollárt ért, a mélyponton, 2002 végén 11 dollárt, ma 31 dollárt ér.)