A magyarországi régiók közül elsőként Nyugat-Dunántúl nyitott önálló képviseletet Brüsszelben. Az iroda költségvetését a három megye, Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala, a régió megyei jogú városai, Sopron, Győr, Szombathely, Zalaegerszeg és Nagykanizsa, valamint a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség állja. A képviseletnyitás a nyugat-dunántúli városok és megyék hálózati elvű, többdimenziós, horizontális együttműködésének újabb példája. A képviselet legfontosabb célkitűzése az erős régiós érdekképviselet és folyamatos információáramlás biztosítása a régió és Brüsszel között.
Az ausztriai Steiermark brüsszeli irodájának szomszédságában található önálló nyugat-dunántúli képviselet a stájer tartománnyal hagyományos jó együttműködést kívánja tovább erősíteni. Az együttműködésnek köszönhetően várhatóan megerősödik a "Jövőrégió nagytérségi kezdeményezés", amelyben partnernek tekintik a Dél-Dunántúlt és Horvátországot is. Steiermark 1995 után 12 évvel, 2007-től késznek mutatkozik bekapcsolódni az osztrák-magyar bilaterális Interreg programba.
A magyarországi régiók 2007-től saját fejlesztési programjaikat (önálló regionális operatív programokat) valósíthatják meg, és a hazánkba áramló uniós fejlesztési források feléről dönthetnek saját hatáskörükben. A régiók az Európai Bizottság tárgyalópartnerei lesznek, Nyugat-Dunántúl brüsszeli és európai képviseletének és érdekérvényesítésének radikális megerősítése ezért is nagy fontosságú. A képviselet szervezetileg a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Közhasznú Társaság önálló divíziójaként működik, vezetője Győrffy Gábor, az ügynökség ügyvezetője.