Számos helyszín profitál a piaci forgalom növekedéséből, noha ironikus módon épp Európa erősebb gazdaságaiban volt a bérbeadási aktivitás terén tapasztalható növekedés a leggyengébb. Dublin, Madrid és London központjában csökkent a bérbeadottság szintje. Azonban ezen esetekben is a bérbeadás a hosszú távú átlag felett maradt, és csupán az erős 2004-es évhez képest gyengült.
Azokon a piacokon, ahol a bérbeadási aktivitás mindenütt markáns növekedést mutat, a növekedés motorjai eltérőek. A bérlői ingatlanigény növekedése egyértelmű például Brüsszelben, ahol az állami szféra igénye mellett, amely a piacot az elmúlt években fenntartotta, jelentőssé vált a vállalati szektor által generált erős kereslet is.
A CB Richard Ellis legutóbbi elemzése szerint az a jelentős növekedés, mely a bruttó bérbeadást jellemezte, a nettó bérbe adás tekintetében 2005-ig nem volt tapasztalható. Az üres irodaterületek teljes szintje 2005 elejéig folyamatosan nőtt. A múlt év során azonban fordult a kocka: az európai kihasználatlansági mutató 2005 elején tapasztalt, 9,5 %-os értékről az év végére 8,95%-ra esett.
Iryna Pylypchuk, a CB Richard Ellis európai elemzője szerint "A jelenlegi ciklus a 90-es évek közepén tapasztalható trendeket tükrözi vissza. Akkoriban is néhány évbe telt, míg az emelkedő bruttó bérbeadás következtében a kihasználatlansági mutató következetes lefelé mutató trendet kezdett mutatni. A 90-es évek közepéhez hasonlóan a tervbe vett fejlesztések mennyisége erősen limitált, így a kihasználatlansági mutató majdnem biztosan tovább csökken majd."
Kristian Bandy, a CB Richard Ellis európai elemzője hozzátette: "A bérleti díjak növekedése Európában még mindig erős helyi vonásokkal bír. A növekedést mutató városok közös vonása, hogy szinte valamennyi olyan jellegű piac, ahol a legszínvonalasabb helyszínek kínálata bizonyos ideig korlátozott volt."