A felnőtt magyar lakosság közel fele (47 százalék) saját megítélése szerint tudatosabban viszonyul a mindennapok lényeges kérdéseihez, mint az emberek többsége, míg 46 százalékuk átlagosnak tartja a hozzáállását a Generali legújabb reprezentatív kutatása szerint. A felmérés nemcsak azt mutatja meg, hogy a jelek szerint a magyarok magabiztosan navigálnak az őket foglalkoztató témákban, de arról is részletes képet fest, hogy mi jár leginkább napjainkban a hazai felnőttek fejében. A világunkban zajló gyors és gyakran aggasztó változások – infláció, háború, klíma- és energiaválság – azonban jelentős stresszfaktort is jelentenek, így talán minden eddiginél fontosabb a tudatos életmód és szemlélet kialakítása.
Nem meglepő módon a mindennapokat eluraló energiaválság aggasztja leginkább az embereket: döntő többségük (71 százalék) szerint ugyanis a közeljövőben az áram- és gázfogyasztással kapcsolatban kell sokkal tudatosabbnak lenniük, de a hamarosan fenyegető vízhiány is foglalkoztatja őket. Mindezt pozitívan is értékelhetjük, hiszen mindannyiunk közös érdeke, hogy hatékonyabban gazdálkodjunk a rendelkezésünkre álló erőforrásokkal.
A rezsikérdés ugyanakkor az 50 év felettieket nyomasztja leginkább - valószínűleg ők érzik magukat a legkiszolgáltatottabbnak az emelkedő költségekkel szemben. Ez az eredmény sem különösebben meglepő, hiszen évről évre egyre többen (a tavalyi 54 százalékos eredmény után 2022-ben 59 százalékban) látják úgy a magyarok, hogy mire nyugdíjas korba érnek, a megélhetéshez szükséges állami hozzájárulásra már nem számíthatnak.