„A munka világának folyamatosan gyorsuló, erőteljes átrendeződése komoly hatással lesz az építőiparra, az irodaépületek jövőjére. Azok a cégek lesznek a változások nyertesei, amelyek időben felismerik, hogy az új kihívásokra, elvárásokra új módon, új eszközök alkalmazásával kell reagálni. A digitalizáció az épületek teljes életciklusában hatékony támogatást biztosít a projektek minden szereplőjének abban, hogy terveiket, elképzeléseiket költséghatékonyan, időt és pénzt megtakarítva valósítsák meg” – mondja Simon Szilárd, a PlanRadar építőipari és épületfenntartási szoftvert forgalmazó bécsi cég magyarországi képviselője.
Kivéve a spanyolokat...
A kutatás eredménye arra is rámutatott, hogy a szakértők minden országban (Spanyolország kivételével) a rugalmasan kezelhető irodaterek növekedését jósolják. A rugalmasság ebben az esetben az jelenti, hogy a dolgozók a változó igényeknek megfelelően gyorsan átrendezhetik az asztalokat, a válaszfalakat, a berendezéseket és a bútorokat.
Ez különösen fontos a pandémia utáni világban, amikor több ember többféle tevékenységet is végezhet egy időben egy térben. A vizsgált országok felében, köztük Magyarországon a fenntarthatóságot is a kiemelten fontos szempontok közé sorolják, a jövő irodáit úgy kell megtervezni és megépíteni, hogy azok a lehető legkevebb energia felhasználásával, környezetbarát módon működhessenek.