"Ez a tény pedig végleg hitelteleníti - a Fidesz bajtársi közösségéből már több mint egy éve végleg kipenderített - Borbély Lénárd és Ábel Attila aljas hazugságait, amikkel már évek óta becsapják, megtévesztik, megosztják a csepeli jobboldali szavazókat", ezért nem engedték a miniszterelnöki ajánlást megjelenni a Csepeli Hírmondóban - írták a közleményben.
"Ezt a brüsszeli tempóban kimódolt cenzúrát még a kádári komcsi mutyivilág szocivá átvedlett elvtársai sem merték megcsinálni" - fogalmaztak a közleményben, megjegyezve, az is utoljára 1950-ben fordult itt elő, hogy politikus magáról nevezzen el közintézményt, ez volt a "Rákosi Mátyás Vas- és Fémművek". Ma már ismét ott tartunk, mint az ötvenes években, Borbély Lénárd álcivil választási pártja a "Borbély Lénárd és Csapata" nevet viseli - írták. Ma ennek a világnak a visszaépítése folyik - tették hozzá.
"Brutális támadás érte a sajtószabadságot, sőt Borbélyék meggyalázták alapvető szabadságjogainkat, a vélemény-nyilvánítás, a tájékozódás és a választói jogát" - emelték ki a közleményben. Úgy fogalmaztak, hogy "adminisztratív eszközökkel akarják elhallgattatni és a politikai térből kiiktatni Magyarország miniszterelnökét és a Fidesz-KDNP polgármester-jelöltjét, azért, hogy meggátolják a csepeli választók szabad tájékozódását, az övékétől eltérő álláspont, vélemény megismerésének lehetőségét". Ráadásul - tették hozzá - a választási időszakban, pont úgy, ahogy Amerikában Donald Trumppal vagy éppen a múlt héten Brüsszelben a jobboldali, konzervatív politikusokkal történt.