168 + 20 település nyerhet

Csaknem 100 milliárd forint hulladékgazdálkodási, illetve szennyvízelvezetési beruházást hajtanak végre uniós kohéziós alapból. Az előkészületekről mostanában szerződtek két térségben.

Több mint 57,4 milliárd forintos beruházást hajthatnak végre a Közép-Duna Vidékén,    a hulladékgazdálkodási rendszer kiépítése 168 település mintegy 675 ezer polgárának javát szolgálja. A fejlesztés az Európai Unió kohéziós alapjának 65 százalékos támogatásával valósulhat meg - tájékoztatta a Piac & Profitot s Nemzeti Fejlesztési Hivatal.  A Közép-Duna Vidéke hulladékgazdálkodási rendszer elnevezésű program  az önkormányzatok tulajdonában álló, már meglévő hulladéklerakókra építve, a hulladék-előkezelési és -hasznosítási technológia fejlesztésével, a szelektív hulladékgyűjtés bevezetésével és a megfelelő logisztikai rendszer kialakításával a gazdaságos és az uniós előírásoknak megfelelő  hulladékkezelést tesz lehetővé.

A finanszírozásról és a megvalósításról már aláírták a megállapodást az érdekelt felek. A tervezési munkák 385 millió forintos költségeihez a kormány 190 millió forinttal járul hozzá, a fennmaradó részt a projektben résztvevő önkormányzatok vállalják. Az elkészített tervek alapján a projektet 2006 őszén nyújtják be a projekt gazdái az Európai Bizottságnak. A beruházás a tervek szerint 2007 elején kezdődik el és 2009 tavaszára fejeződik be.

A Tápió-menti térség húsz településének 27 ezer háztartását és 80 ezer lakosát érinti az a 37,5 milliárd forintos szennyvíz-beruházási projekt, amelynek megvalósításához e települések is az Európai Unió kohéziós alapjából várnak támogatást. A Tápió-térségi szennyvíz-beruházási projekt haszonélvezője Bénye, Farmos, Jászfelsőszentgyörgy, Káva, Kóka, Mende, Nagykáta, Pánd, Sülysáp, Szentlőrinckáta, Szentmártonkáta, Tápióbicske, Tápiógyörgye, Tápióság, Tápiószecső, Tápiószele, Tápiószentmárton, Tóalmás, Újszilvás és Úri lakossága. A szennyvízelvezetési és szennyvízkezelési feladatokat öt kisrégiós rendszerben oldja majd meg - ismertette a Nemzeti Fejlesztési Hivatal. E települések szennyvíz-csatornázottság tekintetében ma még jelentős hátrányban vannak a régió más településeihez képest. A beruházás részeként öt szennyvíztisztító telep és a hozzá kapcsolódó, 830 kilométer hosszú csatornahálózat, valamint a nagykátai központi komposztáló telep épülhet meg.

A tervek szerint a projekt támogatási igényét 2006 márciusában nyújtják be az Európai Bizottságnak, a beruházás pedig - sikeres pályázat esetén - 2007 harmadik negyedévében indul, és előre láthatólag 2010 végén fejeződik be.

Véleményvezér

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak 

Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.
Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését 

Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.
Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.
Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét 

Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.
Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő 

Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.
Magyarország költi a legkevesebbet az egészségügyre az unióban

Magyarország költi a legkevesebbet az egészségügyre az unióban 

Hová tűnik az adófizetők rengeteg pénze?

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo