168 + 20 település nyerhet

Csaknem 100 milliárd forint hulladékgazdálkodási, illetve szennyvízelvezetési beruházást hajtanak végre uniós kohéziós alapból. Az előkészületekről mostanában szerződtek két térségben.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Több mint 57,4 milliárd forintos beruházást hajthatnak végre a Közép-Duna Vidékén,    a hulladékgazdálkodási rendszer kiépítése 168 település mintegy 675 ezer polgárának javát szolgálja. A fejlesztés az Európai Unió kohéziós alapjának 65 százalékos támogatásával valósulhat meg - tájékoztatta a Piac & Profitot s Nemzeti Fejlesztési Hivatal.  A Közép-Duna Vidéke hulladékgazdálkodási rendszer elnevezésű program  az önkormányzatok tulajdonában álló, már meglévő hulladéklerakókra építve, a hulladék-előkezelési és -hasznosítási technológia fejlesztésével, a szelektív hulladékgyűjtés bevezetésével és a megfelelő logisztikai rendszer kialakításával a gazdaságos és az uniós előírásoknak megfelelő  hulladékkezelést tesz lehetővé.

A finanszírozásról és a megvalósításról már aláírták a megállapodást az érdekelt felek. A tervezési munkák 385 millió forintos költségeihez a kormány 190 millió forinttal járul hozzá, a fennmaradó részt a projektben résztvevő önkormányzatok vállalják. Az elkészített tervek alapján a projektet 2006 őszén nyújtják be a projekt gazdái az Európai Bizottságnak. A beruházás a tervek szerint 2007 elején kezdődik el és 2009 tavaszára fejeződik be.

A Tápió-menti térség húsz településének 27 ezer háztartását és 80 ezer lakosát érinti az a 37,5 milliárd forintos szennyvíz-beruházási projekt, amelynek megvalósításához e települések is az Európai Unió kohéziós alapjából várnak támogatást. A Tápió-térségi szennyvíz-beruházási projekt haszonélvezője Bénye, Farmos, Jászfelsőszentgyörgy, Káva, Kóka, Mende, Nagykáta, Pánd, Sülysáp, Szentlőrinckáta, Szentmártonkáta, Tápióbicske, Tápiógyörgye, Tápióság, Tápiószecső, Tápiószele, Tápiószentmárton, Tóalmás, Újszilvás és Úri lakossága. A szennyvízelvezetési és szennyvízkezelési feladatokat öt kisrégiós rendszerben oldja majd meg - ismertette a Nemzeti Fejlesztési Hivatal. E települések szennyvíz-csatornázottság tekintetében ma még jelentős hátrányban vannak a régió más településeihez képest. A beruházás részeként öt szennyvíztisztító telep és a hozzá kapcsolódó, 830 kilométer hosszú csatornahálózat, valamint a nagykátai központi komposztáló telep épülhet meg.

A tervek szerint a projekt támogatási igényét 2006 márciusában nyújtják be az Európai Bizottságnak, a beruházás pedig - sikeres pályázat esetén - 2007 harmadik negyedévében indul, és előre láthatólag 2010 végén fejeződik be.

Véleményvezér

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.
Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát 

Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.
A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek 

Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo