Wéber Balázs cikkei
Wéber Balázs cikkei
Balázs Péter: az uniós pénzeknél nem a kormány színe számít
Az uniós pénzcsapok elzárása nem a kormány színén múlik, hanem az EU feltételeinek teljesítésén, mondta el a lapunknak adott interjúban Balázs Péter. A Bajnai-kormány külügyminisztere szerint a pénzvisszatartás oka az állam elfoglalása és a korrupció. A volt uniós biztos beszélt arról is, mi történne ellenzéki győzelem esetén, mi a siker receptje Brüsszelben, kell-e tartani a migránsoktól, miért változtak meg a nagy pártok, és hogyan tehetnénk ismét normális hellyé Magyarországot.
Az Orbán-kormány és a német cégek: a kutya ugat, a karaván halad
Berlin szemmel tartja a magyarországi német vállalatok érdekeit, de nem ez dönti el a Magyarországgal kapcsolatos politikát. Az általunk megkérdezett elemzők, gazdasági szereplők és diplomaták úgy látják, az új, baloldali–liberális kormány kritikusabb lesz elődjénél az Orbán-kormánnyal szemben, de a gazdasági kapcsolatok nincsenek veszélyben. Amíg EU-tagok vagyunk, és megy az üzlet, maradnak a német cégek.
Gerendai Károly: ötlet van, bevétel kevesebb
Különleges szállás- és gasztroprojektekkel bővítené portfólióját Gerendai Károly, de nem most.
Hó helyett csupasz kert: hirtelen hóhiány hergeli a japánokat
A távol-keleti országban jóval kevesebb hó esik a szokásosnál, amely súlyos károkat okozhat a turisztikai iparnak. Szakértők szerint a jelenség mögött a globális felmelegedés állhat, amely miatt hó helyett eső hull az égből. Komoly hóhiánnyal szembesül számos európai síközpont is.
Vásárlás csomagolás nélkül: megoldások a műanyag-mizériára I.
Az ötvenes évek óta 8,3 milliárd tonna plasztikot gyártottak világszerte, aminek mindössze kilenc százalékát hasznosították újra. A többi jó esetben hulladék-lerakókba, rossz esetben a földekre, óceánokba, madarak és bálnák gyomrába került. Abban minden érdekelt fél egyetért, hogy ezen változtatni kell – arról viszont eltérnek a vélemények, hogy miként.
Megint lángol Katalónia, elmarad a Barca-Real - de mi áll a háttérben?
Október közepén függetlenségpárti tömegtüntetések törtek ki Barcelonában és Katalónia más városaiban. Egy hét alatt 600-an sérültek meg, tüntetők és rendőrök egyaránt, mintegy 200 embert őrizetbe vettek. Mi áll a történések hátterében? Jogos-e a katalánok dühe, mire mennek vele, és miért hallgat az EU? És mi köze az FC Barcelona globalizálódásának a katalán ügyhöz? Munkatársunk, Wéber Balázs videókommentárja.
Kiegyezett Johnson és Juncker, de még nincs vége a kínlódásnak
Brüsszelnek és Londonnak több mint három éve volt arra, hogy megegyezzen a brit kiválás feltételeiről, de csak mostanra sikerült egy új, átdolgozott megállapodást kötnie. A kérdés ezúttal is az, hogy elfogadja-e azt a brit parlament.
A bizniszbohóc, aki nagyon más akart lenni – Mesés manufaktúrák 3.
A Privátbankár.hu a közelmúltban lehetőséget kapott arra, hogy betekinthessen néhány német manufaktúra életébe, elbeszélgessen a vezetőikkel, és választ keressen sikerük titkára. A német tapasztalatok tanulságul szolgálhatnak a magyar műhelyek számára is. Sorozatunk harmadik részében egy szemüvegkészítő manufaktúrát mutatunk be, amelyet egy művészi vénájú "bizniszbohóc" futtatott fel. Az IC Berlin az árral szemben úszik – vagy legalábbis ezt hirdeti magáról.
A rossz országimázs nem segít - a Siemens-vezér a hazai állapotokról
A gazdasági kilátásokról, a szakemberhiányról, a közbeszerzések elosztásáról, a korrupcióról, valamint politika és üzlet kapcsolatáról is beszélt Dale A. Martin, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója a Privátbankár-lapcsaládhoz tartozó Piac és Profitnak adott exkluzív interjúban.
A nő, aki szerelmes lett a mustárba – Mesés manufaktúrák 2.
Munkatársunk a közelmúltban lehetőséget kapott arra, hogy betekinthessen néhány német manufaktúra életébe, elbeszélgessen a vezetőikkel, és választ keressen sikerük titkára. A német tapasztalatok tanulságul szolgálhatnak a magyar műhelyek számára is. Sorozatunk második részében egy olyan manufaktúrát mutatunk be, amelynek alapítója felrúgta korábbi munkáját, hogy elmerülhessen a mustárok univerzumában. A Senf Pauli alternatív, zöld, lokális, és legalább annyira életstílus, mint megélhetés.
A srácok, akik milliókért adnak egy pár cipőt – mesés manufaktúrák I.
Munkatársunk a közelmúltban lehetőséget kapott arra, hogy betekinthessen néhány német manufaktúra életébe, elbeszélgessen a vezetőikkel, és választ keressen sikerük titkára. A német tapasztalatok részben tanulságul szolgálhatnak a hasonló magyar műhelyek számára is. Sorozatunk első részében egy olyan manufaktúrát mutatunk be, ahol egy pár cipő 4000 eurónál kezdődik, mégis van rá kereslet, és ahol minden lábbeli egyedi műalkotás.