Mi is profitálhatunk a fellendülésből

Spanyolország, Írország és Olaszország ingatlanpiacai is profitáltak abból, hogy a befektetők egyre kockázatvállalóbbak lettek 2014 első negyedévében. Az eurózóna perifériái és Közép-Európa is profitálni fog az új pénzáramból 2014 során.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egyre bátrabbak a befektetők - Kép: Pixabay

Az Egyesült Királyságban mintegy 12,4 milliárd eurónyi befektetés történt 2014 első negyedében, ami 5 százalékkal magasabb a 2013 hasonló időszakában mérthez képest. A tőke közel háromnegyede (74%) Londonon kívüli ingatlanokat célzott meg, ami 61 százalékkal több, mint tavaly és 2011 negyedik negyedéve óta a legmagasabb érték. 1,2 milliárd eurót külföldiek költöttek el Londonon kívül, ebből kilenc esetben ázsiai és közel-keleti tőke fektetett be, és öt tranzakció értéke haladta meg a 12 millió eurót (3,6 milliárd forintot). A nem európai tőke egyre nagyobb mértékben foglalkozik vidéki angliai ingatlanokkal: 2009 óta 7-ről 18 százalékra duplázta meg részarányát  - derül ki a CBRE legfrissebb kutatásából.

(A magyar piacon még mindig stagnálnak az árak.)

„London a határokon átnyúló befektetők célpontja volt a tavalyi év végén is, főleg ázsiai és közel-keleti befektetők részéről, akik az első osztályú ingatlanokat részesítik előnyben a világ egyik vezető városában. Az erős verseny az elérhető ingatlanok hiányához vezetett, így a befektetők a nagyobb vidéki városok (Edinburgh, Manchester) felé fordultak.” – mondta Jonathan Hull, a CBRE európai ingatlanbefektetési igazgatója.

Az európai kereskedelmi ingatlanpiac jól kezdte az évet – 2014 első negyedévében 38,9 milliárd euró befektetéssel, ami 21 százalékkal több, mint 2013-ban, és a legmagasabb első negyedéves érték 2008 első negyedéve óta. A befektetések közel háromnegyede négy ország ingatlanpiacára irányult: az Egyesült Királyságba (32%), Németországba (25%), Franciaországba (9%) és Svédországba (7%).

Spanyolország, Írország és Olaszország ingatlanpiacai is profitáltak abból, hogy a befektetők egyre inkább kockázatvállalóbbak lettek 2014 első negyedévében. Spanyolország közel egymilliárd eurót vonzott, ami a teljes európai befektetési piac 3 százalékát jelenti, Írország (939 millió euró, 2 százalékos részarány) pedig a legjobb negyedévet tudhatja maga mögött 2006 óta.

„A folyamatok egybevágnak korábbi várakozásainkkal.” – mondta Tim O’Sullivan, a CBRE magyarországi ingatlanbefektetési vezetője. „Míg London továbbra is jelentős mennyiségű tőkét vonz, a befektetések növekedése dinamikusabb a magasabb hozamú és kockázatú piacokon. Az eurózóna perifériái és Közép-Európa is profitálni fog az új pénzáramból 2014 során. A közép- és kelet-európai régió stabilitása új befektetéseket fog vonzani, olyan tőkét is, ami korábban nem volt jelen a térségben.” – tette hozzá Tim O’Sullivan.

Székhely: hol és milyen legyen?
Piacok, erőforrások, logisztika, HR, arculat – számos szempontot figyelembe kell venni a vállalati székhellyel, üzemmel vagy irodával kapcsolatos döntések során. Ezeket a szempontokat tekintette át a Reconcept blog.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo