Budapesten közel minden második lakásvásárlás mögött befektetési cél áll, ezt követik az első lakást vásárlók. (Valóságos roham van a budapesti lakásokért.) A legmagasabbak a négyzetméterárak a belvárosban, illetve panel tekintetében a 11. kerületben. Vidéken Győr-Moson-Sopron megyében a legdrágábbak az ingatlanok. Vidéken ugyanakkor leginkább a nagyobb ingatlanba költőzők vezetik a cél-listát, és csak a második helyen állnak a befektetési céllal vásárolók, és csak minden ötödik vásárlóra jellemző, hogy az első ingatlanát veszi meg.
Mivel a kereslet nagyon megugrott, új ingatlan pedig még csak elvétve jelenik meg a piacon, egyre nehezebb alkudni, különösen Vas és Veszprém megyében, valamint Budapesten.
Akik befektetési céllal vásárolnak ingatlant, azok döntő többsége kiadja azt. A sajtóhírek szerint az elmúlt fél évben az egekbe szöktek az albérletárak, van, ahol egy panellakásért is elkérnek havi 150 ezer forintot a rezsiköltségeken felül. A közösségi oldalakon is sokan számoltak be olyan esetekről, amikor a főbérlő váratlanul duplájára emelte a bérleti díjat. Nyáron a külföldi bérlők száma is magasabb az éves átlaghoz képest, augusztusban pedig megjelennek a piacon az albérletet kereső egyetemisták/főiskolások is. A kereslet növekedéséve pedig a bérleti díjak további emelkedésére lehet számítani.
„Akiknek van valamennyi kezdőtőkéje, megtakarítása, a jelenlegi albérletárak és az alacsony kamatkörnyezet figyelembevételével érdemes a lakásvásárlást megfontolni. A 60-100 ezer forintos bérleti díjakkal szemben egy 5 millió forintos, 20 éves futamidőre igényelt lakáshitel havi törlesztőrészlete nem éri el a 31.000 forintot” – mondta dr. Bába Ágnes, a K&H lakossági üzletágért felelős vezérigazgató-helyettes.