Már több olyan adat is napvilágot látott, amelyek a régen várt ingatlanpiaci fellendülés jeleit sejtetik. Nőtt az adás-vételek száma, magasabb a kereslet, mint tavaly bármikor, csökken az alku mértéke és nő a hitelfelvételi kedv. Ezeket az adatokat több piaci szereplő is megerősítette, sőt a KSH javuló építési kedvről is beszámolt.
A Duna House most összehasonlította a márciusban és áprilisban értékesített ingatlanok értékesítési idejét, vagyis azt, hogy az adott ingatlan a megbízáskötéstől az üzletzárásig hány napot volt a piacon. Megdöbbentő, hogy csupán a két hónap viszonylatában is milyen erős a csökkenés mértéke. Ha az összes hazai ingatlan tranzakciót nézzük, akkor míg márciusban az értékesítési idő átlag 192 nap volt, addig áprilisban 12%-kal kevesebb, vagyis 170 nap.
Februárban már látszottak a piac feléledésének első jelei.
Bár vidéken is 7%-kal csökkent az értékesítés ideje, a budapesti 21%-os javulási átlag egészen kiemelkedő. Ennél is erősebb adat tűnik ki a főváros típusbontásából, ugyanis a magas eredményt elsősorban a panelek 146-ról 95 napra való zuhanása okozta, ami 35%-os javulás. Az egyetlen negatív érték a budapesti házaknál látható, ahol márciusban 259 napot követően-, áprilisban már 279 napot követően keltek el az ingatlanok.
A Duna House elemzői erős májusi forgalomra számítanak már most, a hónap közepén. Ha kitart a lendület, akkor az első negyedév stagnálása után a következő mért időszakban talán elindul az árak óvatos emelkedése is.