Belvárosi (V., VI., VII. kerületi) ingatlant vásárolni talán a legkevésbé kockázatos beruházás, hiszen ezt a lokációt mindig is keresték, és ez az árak változásában is érezhető volt. A válság egyébként is a budapesti téglaépítésű lakásokat kímélte meg a leginkább, hiszen míg egyes régiókban (főleg vidéken) még nominális értelemben is 30 százalék körüli áresés volt tapasztalható, addig a fővárosban ez még a 10 százalékot sem érte el. A forgalom növekedésével az árkorrekció elindult és már válság előtti nominális árakkal lehet találkozni.
A Belváros fő vásárlói közönsége a befektetők. 2012-2013. években az arányuk nagyjából 40 százalékra volt tehető, de a Jegybanki alapkamat csökkentésével és az ingatlanárak érzékelhető mélypontjával jelenlétük egyre nőtt. Folyamatos emelkedéssel 2014 második felében már 60%-ot mért a Duna House, idén pedig már inkább 70 százalékos befektetői arányról lehet beszélni. A belvárosi ingatlan ugyanis a keresettsége miatt viszonylag gyorsan eladható, magas hozamot ígérő befektetés, így a szállodaszobára szakosodott vásárlók is előszeretettel keresik.
Hogy mennyire gyorsan eladható? A válságot követő években egy belvárosi ingatlan a piacra kerülést követően átlagosan akár 200 napot is ott töltött, mire vevőre talált. 2013-2014 években ez már 150 napra mérséklődött, majd tovább csökkent és mostanra már inkább 100 napos átlagról lehet beszélni. Ez átlag, nyilván a legjobbak „pillanatokon belül” elkelnek. Minden az ártól függ, és ezzel az eladók is tisztában vannak. Ha jól van beárazva a lakás, az eladás gyors és az alku is csekély. Sokáig 7% körüli alkuról lehetett beszélni, tavaly ez inkább már csak 5% volt, idén viszont a vevők 4 százaléknál nagyobb átlagos alkura nem voltak képesek.
Az 50-70 négyzetméter közötti, tehát a legkeresettebb lakások ára meredeken emelkedett. Ebben a méretkategóriában a három belvárosi kerület átlaga sokáig 250 ezer Ft/m2 körül mozgott. (Jó minőségű, 2000 előtti típusok esetében.) 2014 őszén azonban megindult felfelé, év végére már inkább 300 ezerről lehetett beszélni, mostanra pedig inkább 340 körüli az átlag. Nyilván a három belvárosi kerület, sőt azon belül egyes városrészek nagy különbségeket mutatnak, de a trend jól látszik.
Az idén megvalósult adás-vételek adatai alapján az átlagos négyzetméter árak az V. kerületben a legmagasabbak, 500 ezer Ft fölöttiek, a VI. kerületben 330 ezer-, a Belváros forgalmának felét adó VII. kerületben pedig 270 ezer Ft volt.