A terméket az adja el, ha jó minőségű, és megfelelő az ára

Sok magyar cég szívesen betörne a legnagyobb európai ország piacára, azonban komoly hibákat vétenek. Nem tájékozódik, nem beszéli a nyelvet, és nincs tisztában a helyi viszonyokkal a legtöbb Oroszország felé tapogatózó magyar vállalkozó – hangzott el a Piac & Profit KKV Akadémiáján.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Lehet növekedni, csak ismerni kell a viszonyokat – 
Kép: SXC

Oroszország a legnagyobb importpiac Európában, évi csaknem négymilliárd dollár értékben visznek be árut az orosz piacra, miután ott is megjelent a fizetőképes kereslet. Ugyanakkor bár a magyar cégek szívesen exportálnának az orosz piacra, a legnagyobb gátat azt jelenti, hogy nem ismerik a helyi viszonyokat.

„A magyar kkv-k gyakorlatilag piackutatás, megfelelő adatok nélkül indulnak el az orosz piacra, egy ismerős ajánlata alapján, nincsenek tisztában a konkurensekkel, a saját termékük ár–érték arányával” – emelte ki Füzesi Attila, a Creative Expert Consulting ügyvezető igazgatója a Piac & Profit és a BKIK közös KKV -Akadémia-rendezvényén.

Megéri egzotikus tájakra látogatni
Nem egyszerű az arab országokban céget alapítani, ugyanakkor a gyorsan fejlődő piac és nem utolsósorban a több országban is megtalálható gyakorlatilag adómentes környezet csábító célponttá teszi ezeket. A KKV-Akadémián összefoglalták, hol mire kell figyelni.
„Sokan azt sem veszik figyelembe, hogy mennyire korrupt és bürokratikus az ügyintézés. Ezért érdemes olyan helyi partnerrel szövetkezni, aki tudja, hogy mikor, melyik zsebbe kell befizetni” – hangsúlyozta a szakértő, aki szerint az országban egyszerűen nem lehet más nyelven üzletelni, mint oroszul. „Az is gond, hogy a magyar cégeknek kicsi a marketingbüdzséje  – már ha van egyéltalán –, pedig anélkül esélytelen az indulás egy ilyen óriási piacon. Mindenképpen rendelkezni kell digitális elérhetőséggel – céges weboldallal, méghozzá oroszul és cirill betűkkel” – hangsúlyozta Füzesi Attila.

Kiemelte, hogy terjeszkedésnél számítani kell arra, hogy a teljes termékengedélyeztetésnek neki kell futni. „Ezt nem lehet kikerülni, erre rá kell szánni az időt és a pénzt” – mondta. Az első megjelenésnek a vásári jelenlétet javasolta, Moszkvában vagy Szentpéterváron. Hangsúlyozta, hogy ezekre az eseményekre is kell egy „kísérő” aki ismeri a helyi piacot és viszonyokat. „A tárgyalástechnikában is változott a helyzet, a 40 év alatti üzletemberek szívéhez már nem a vodkán keresztül vezet az út, az ennél idősebbek is visszafogottabbak” – mondta az ügyvezető, aki szerint a tárgyalások esetén érdemes rubelben megadni az árat. Ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy már egyre csökken a magyar gazdaság, a magyar termékek beágyazottsága. „Már nincs Ikarusz, már nincs Glóbusz konzerv, a terméket az fogja eladni, ha jó minőségű és megfelelő az ára” – mondta.

Véleményvezér

Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo