Még, vagy már nem ideges a pénzpiac?

Frankfurt is, Tokió is néhány nap leforgása alatt pénzt pumpált a pénzpiacba, hogy védekezzenek az amerikai válságveszély elterjedése ellen. Budapest nyugodt.

Budapesten nem sok jelét lehetett tapasztalni annak, hogy Amerikából, ahol a múlt héten kisebb pénzügyi válság kezdett kibontakozni, túl sok negatív hatás gyűrűződött volna be. Az egyik meghatározó "reagens", a Budapesti Értéktőzsde nyugodt körülmények között látott munkához hétfőn délelőtt.

A hírügynökség is arról számolt be, hogy a részvényindex a plusz 168 pontos nyitás után tovább emelkedett. Egészen pontosan, s BUX 11.30 órakor 27.721,16 ponton állt, ami a pénteki záró értékhez képest 200,29 pontos, 0,73 százalékos emelkedés, a hétfői nyitásnál 32 ponttal magasabb.(Ebben az időpontban azt lehetett elkönyvelni, hogy a Mol 125 forinttal gyengült, 26.380 forintot ért, a Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal 950 forintra csökkent.Az OTP részvények ára 160 forinttal 9.885 forintra emelkedett, a Richter 950 forinttal drágult, 37.200 forinton forgott.)

A magyarországi helyzethez képest kevésbé tűnt nyugalmasnak a hétfő reggel Európa nyugati felén. Az Európai Központi Bank megismételte azt, amit a múlt héten már megtett egyszer az amerikai krachveszélyre való tekintettel. A hírügynökség információi szerint Frankfurt újabb készpénzt pumpált a bankrendszerbe, bár mindezt nem idegesen tette, ellenkezőleg. Az Európai Központi Bank azt is közölte, hogy a piaci körülmények már normalizálódnak. A bank egynapos értékpapírok gyorstenderével teremtett pénzt, ezúttal 47,67 milliárd euróval segítve a pénzpiacokat. E tettével nem maradt egyedül az EKB, hiszen Tokióban is hasonló cselekedetekre vállalkoztak az amerikai, elsősorban a jelzálog-hitelezéssel foglalkozó bankoknál tapasztalt bedőlések - azaz a kisebb pénzügyi válság - miatt. A japán központi bank 600 milliárd jent (5 milliárd dollár, 3,6 milliárd euró) pumpált a pénzpiacokra, miután pénteken már egyszer beavatkozott.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo