Budapesten nem sok jelét lehetett tapasztalni annak, hogy Amerikából, ahol a múlt héten kisebb pénzügyi válság kezdett kibontakozni, túl sok negatív hatás gyűrűződött volna be. Az egyik meghatározó "reagens", a Budapesti Értéktőzsde nyugodt körülmények között látott munkához hétfőn délelőtt.
A hírügynökség is arról számolt be, hogy a részvényindex a plusz 168 pontos nyitás után tovább emelkedett. Egészen pontosan, s BUX 11.30 órakor 27.721,16 ponton állt, ami a pénteki záró értékhez képest 200,29 pontos, 0,73 százalékos emelkedés, a hétfői nyitásnál 32 ponttal magasabb.(Ebben az időpontban azt lehetett elkönyvelni, hogy a Mol 125 forinttal gyengült, 26.380 forintot ért, a Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal 950 forintra csökkent.Az OTP részvények ára 160 forinttal 9.885 forintra emelkedett, a Richter 950 forinttal drágult, 37.200 forinton forgott.)
A magyarországi helyzethez képest kevésbé tűnt nyugalmasnak a hétfő reggel Európa nyugati felén. Az Európai Központi Bank megismételte azt, amit a múlt héten már megtett egyszer az amerikai krachveszélyre való tekintettel. A hírügynökség információi szerint Frankfurt újabb készpénzt pumpált a bankrendszerbe, bár mindezt nem idegesen tette, ellenkezőleg. Az Európai Központi Bank azt is közölte, hogy a piaci körülmények már normalizálódnak. A bank egynapos értékpapírok gyorstenderével teremtett pénzt, ezúttal 47,67 milliárd euróval segítve a pénzpiacokat. E tettével nem maradt egyedül az EKB, hiszen Tokióban is hasonló cselekedetekre vállalkoztak az amerikai, elsősorban a jelzálog-hitelezéssel foglalkozó bankoknál tapasztalt bedőlések - azaz a kisebb pénzügyi válság - miatt. A japán központi bank 600 milliárd jent (5 milliárd dollár, 3,6 milliárd euró) pumpált a pénzpiacokra, miután pénteken már egyszer beavatkozott.