A 2000-ben megrendezett EXPO REAL-on 617, tavaly 1344 kiállító mutatkozott be, míg a többségében szakmai döntéselőkészítő-, döntéshozó látogatók száma 8 300-ról 20 000-re nőtt.
Az ezévi magyar részvételt koordináló ITDH valamint a magyar fejlesztési piac egyik mértékadó szereplője, az EXPO REAL-on harmadik éve részt vevő, ingatlanfejlesztésekhez teljeskörű szolgáltatásokat kínáló CÉH Tervező, Beruházó és Fejlesztő zRt., a kiállításon jelenlevő városokkal, kiállító partnerekkel együttműködve.
Tavaly az Európa Kulturális Fővárosa 2010 címre pályázó több magyar város, idén Budapest, Miskolc mint "gazdaságfejlesztési pólus", Nyíregyháza mint régióközpont, továbbá egyedi nagyprojektek a magyar ingatlanfejlesztési kínálat "slágerei".
Az elmúlt fél évtized alatt a közép-kelet-európai térség egészében mintegy 6-7-szeresére nőtt a befektetett tőke összege, az 1999. évi 500 millió euróról 2005-re 3,2 milliárdra emelkedve. Magyarországra ezen idő alatt összesen 2,2 milliárd euró folyt be. A csatlakozást követően Magyarország lett az Európai Unió határa Kelet-Európa, Ukrajna, illetve Délkelet-Európa és a Balkán felé, az ingatlanfejlesztésre is pozitív hatású változásból a legnagyobb mértékben Magyarország keleti, déli, délkeleti, határmenti övezetei profitálhatnak.
A kelet-közép-európai országok többségéhez hasonlóan idén már Magyarország is nagy alapterületen, összesen 265 m2-en, attraktív, látványos módon mutatkozik be, ingatlanfejlesztési projektjeit együttes országkínálatként bemutatva. Budapest, mint közép-európai regionális központ sem elkülönülten, hanem az egyes magyar regionális központokkal pl. Miskolccal, Nyíregyházával együtt jelenik meg.
2004 és 2006 között, Magyarország uniós csatlakozása óta eltelt időszakban, az eddigi magyarországi tapasztalatok azt mutatják, hogy az uniós forrásból támogatott projekteknél minden egyes közösségi támogatási forint további másfél forint magántőkét von be a fejlesztésekbe. 2007 és 2013 között, a fejlesztéspolitika még inkább mozgósítani kívánja a gazdaságban és a társadalomban lévő pozitív energiákat: elsősorban olyan fejlesztéseket kíván támogatni, amelyek révén a magánforrások bevonásával az uniós támogatások hatása megsokszorozódhat.