A londoni üzleti napilap szerint Megdet Rahimkulov fia, Ruszlan Rahimkulov, a General Banking and Trust (ÁÉB) operatív irányítója "e-mailek sorát küldte ki arról", hogy a befektetés nem része sem valamely önálló, sem más befektetőkkel összehangolt átvételi kísérletnek. "Tisztán pénzügyi befektetésről van szó ... nincsenek (átvételi) terveink", idézi a Financial Times Ruszlan Rahimkulovot.
Rahimkulov a lap szerint ugyanakkor nem zárta ki további OTP-részvények vásárlását, "megfelelő piaci feltételek esetén". Az átvételi érdeklődés cáfolata mellett hozzátette azonban azt is, hogy az OTP hatályos szabályai lehetetlenné teszik a cég teljes akvizícióját.
A londoni lap megjegyzi: az OTP alapszabálya olyan szavazati korlátozásokat tartalmaz, amelyek határt szabnak az egyéni részvényesek befolyásának. Emellett a magyar kormány kezében lévő aranyrészvény bizonyos vétójogokat ad az államnak, beleértve az átvétel megakadályozásának jogát, áll a cikkben.
A Financial Times szerint az éppen 9 milliárd euró feletti piaci tőkeértékű OTP-t "nehéz is lenne lenyelni". Kocsi János, az ING Bank budapesti részvényelemzője azt mondta a lapnak, hogy Rahimkulov "valóban gazdag ember, de ennyire nem". A Financial Times által a cikkhez fűzött elemzés szerint Megdet Rahimkulov nettó vagyonát egy magyar lap tavaly 305 millió euróra tette, de az üzletember egy későbbi interjúban azt mondta, hogy befektetéseinek értéke ennek a kétszerese.
A Euromoney, a legnagyobb londoni gazdasági folyóirat éppen szeptemberi kiadásában írta, hogy Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója jelenleg nem tekinti átvételi célpontnak a bankot. Csányi Sándor a Euromoney által az OTP-ről közölt hosszas írásban azt mondta, hogy "ez idő szerint nem vagyunk eladók ... tudunk értéket teremteni részvényeseinknek".