Kevesen gondolnak bele, hogy egy átlagos - külföldi - kórházi ellátás költsége elérheti a több százezer forintot. Nem szólva a síbaleset során szükségessé váló hegyi mentésről, ami - helikopter esetében - akár milliós összeg is lehet. Az sem közömbös, hogy a síző által másoknak, másokban okozott kárt is ki kell fizetni.
Nem mindegy azonban, hogy a síelni induló milyen biztosítást köt. Az olcsóbb utasbiztosítások kártérítési limitje általában alacsonyabb. Síelés esetén sokszor megéri inkább a közepes kategóriájú termékeket választani: ezek napi díja 100-150 forinttal magasabb ugyan, de baj esetén több millió forinttal nagyobb összeget is térítenek. Érdemes megbizonyosodni arról is, hogy a sífelszerelés biztosítását tartalmazza-e az alapdíj, vagy ezért pótdíjat kell fizetni. Hasonlóan vizsgálandó, hogy a másoknak okozott kár megtérítése szerepel-e az adott biztosításban.
Ma már több internetes alkusz - így a CLB - honlapján is "kilistázhatók" a biztosítók ajánlatai, és a kiválasztott termék egy kattintással megvásárolható. Kapható utasbiztosítás a határokhoz közeli benzinkutaknál is, sőt egyes biztosítóknál akár az utolsó pillanatban sms-sel is vásárolható anyagi védelem.