A jelenlegi globális gazdasági recesszió rávilágított az egyes fejlődő piacok közötti különbségekre, és az is láthatóvá vált, hogy a növekedési különbségek is fennmaradnak a fejlődő és fejlett piacok között. A világgazdaság kilátásai a következő néhány évre jelenleg nagyon borúsak, ám hosszabb (10-20 éves) távon a fejlődő régiókban magasabb növekedés várható, mint a nagy, fejlett piacokon.
Habár az ING Investment Management más fejlődő piacokban is lát növekedési potenciált, jelenleg Ázsia az egyetlen olyan piac, amely meggyőző és stabil alapokkal rendelkezik a hosszú távú befektetésekhez.
A növekedés kétharmada
Mindenképpen Ázsia mellett szól az a figyelemre méltó tény, miszerint - amellett, hogy nem innen indult ki a válság, sőt, "jó" körülmények között nagyon sok külső befektetést vonzott - Ázsia ma már 61%-kal járul hozzá a globális fejlődő piaci GDP-növekedéshez. A térség olyan jelentős gazdasági "motorokkal" rendelkezik, mint Kína és India, a két legfontosabb fejlődő ázsiai ország. Jellemző rájuk, hogy helyi piacaik nagyon sokat fejlődtek, ezért relatíve ellenállóbban nézhetnek szembe a globális (fogyasztói) recesszió hatásaival. Ez különösképpen igaz akkor, ha a költségvetési helyzetük (államháztartás egyenlege és a fizetési mérleg) bíztató, azaz többletet mutat.
India GDP-jének csak 23%-a, míg Kínának csak 32%-a származik az exportból. Az exportpiacok szűkülése miatt növekedési kilátásaik ezen országoknak is romlottak, ám nem olyan mértékben, mint a kisebb országoknak, amelyek függenek az USA-ba és más nagy országokba irányuló exportjuktól. Recessziós periódusokban a térség nagy országai a helyi infrastrukturális befektetések növelésével és a helyi fogyasztás erősítésével védekeznek (ahogy az USA is ezzel próbálja a válságot kezelni).
Az összes fejlődő piaci gazdaság közül most Kína tudja a flexibilis monetáris politika és a gazdaságstimuláló fiskális politika eszközeit a legsikeresebben alkalmazni, így bizonyosan a jövőben is a régió elsődleges motorja marad.