Szép Zoltán elmondta, hogy a szükséges jogszabályok elfogadását követően jövő évtől a Széchenyi Kártya két éves futamidejű lesz az eddigi egy év helyett. A két legfontosabb változás, hogy megszűnik az eddigi negyedéves törlesztési kötelezettség és továbbra is megmarad az állami kamattámogatás.
Szép Zoltán kitért arra, hogy a kártyadíjat, amely hitelkeretenként eltérő, felére csökkentik a jövő év elejétől. A kártyadíjat továbbra is egy összegben adják meg, és a hitelfolyósítást követően emelik le a számláról.
A KA-VOSZ-t alapító VOSZ és az MKIK továbbra is a hazai kis- és középvállalkozások finanszírozásának elősegítését tekinti fontos célnak. Ennek érdekében jövőre beindítják a faktoring szolgáltatást, a kisvállalkozások egymás közötti tartozásának rendezését szeretnék támogatni. További elképzelés, hogy az Európai Unió forrásainak igénybevételével megvalósuló Jeremie-programba a KA-VOSZ bekapcsolódjon olyan termékkel, amely a Széchenyi Kártyán keresztül beruházási hitelek igénybe vételét is lehetővé tenné.
A Széchenyi Kártya csütörtökön este kapta meg az Európai Vállalkozási Díj pályázaton a követendő példaként ajánlott gyakorlat elismerést. A csütörtöki ünnepségen Günter Verhaugen, az Európai Bizottság alelnöke személyes támogatásáról biztosította a kis- és középvállalkozások számára a legjobb gyakorlatok elterjesztését.