A Globus Csoport első háromnegyedéves árbevétele 22,5 milliárd forint volt, mely 10 százalékkal alacsonyabb az egy évvel korábbinál. A társaság exportból származó árbevétele 24 százalékkal növekedett, miközben belföldi árbevétele 27 százalékkal csökkent. A változás mögött elsősorban az áll, hogy a lengyel leányvállalat, a Globus Polska tovább erősítette pozícióit a nyugat-európai piacokon, miközben a magyarországi árbevétel elsősorban az uniós csatlakozás következtében fokozódó verseny miatt csökkent.
A Globus Rt. adózás előtti eredménye 1,5 milliárd forint veszteséget mutat, mely 460 millió forinttal haladja meg az első féléves értéket. A veszteség növekedésének üteme lelassult, árbevétel arányosan csökkent az első félévhez képest. Hasonlóan kedvező folyamatot mutat a Globus Rt. üzemi veszteségének alakulása is: az első három negyedév 1,16 milliárd forint vesztesége 344 millió forinttal haladja meg az első hat hónap eredményét, mely szintén csökkenő tendenciát jelez.
A Globus Csoport leányvállalatai közül a magyar vállalatok továbbra is veszteségesek, miközben az erősen exportorientált Globus Polska nyeresége az erősödő zloty miatt csökkent. A magyar vállalatok mindezek mellett mérséklődő árbevétel arányos veszteség mellett működnek.
A Globus Rt. kereskedelmi tevékenysége során, minden termék esetében áremelést hajtott végre. Ez a tavalyi dollár árszinthez képest 12-13 százalékos emelésnek felel meg, amely mintegy 5-6 százalékos forintáremelést jelent. Az euró alapú szerződések esetében az árbevétel javulása egyelőre nem figyelhető meg, mivel az ilyen típusú szerződések jellemzően idén őszig érvényesek, így még a korábbi árakon történnek meg az értékesítések.
Jelentős eredmény, hogy a társaság 20 százalékkal csökkentette 2005-ben a készleteit, miközben a 2005-ös termelés csak 10 százalékkal csökkent. A gyorsfagyasztott készleteinek további dinamikus csökkenésével számol a társaság, mivel a nyersanyaghelyzet miatt egész Európában készlethiány figyelhető meg. Ez egyúttal lassú áremelést is lehetővé tesz a társaság számára. A két éven át tartó mélyponthoz képest pozitív ártrend tapasztalható a Globus csoport stratégiai termékeinél, melynek előnyös hatásai már a IV. negyedévben érzékelhetőek lesznek.
A Globus Rt. vezetése az év hátralevő részében a veszteség csökkenésére számít. Az év végén várhatóan 1,2-1,4 milliárd forint között fog alakulni a veszteség. A gazdálkodást továbbra is számos negatív tényező befolyásolja, így az energia árak drasztikus emelkedése, az erős zloty és a növényi nyersanyagok tervezettnél alacsonyabb termés-mennyisége, illetve esetenként azok árának jelentős, tovább nem hárítható növekedése.