A NetLock szakemberei szerint ez a cél elérhető, de ahhoz, hogy az elektronikus számlázás széles körben elterjedjen, szemléletváltásra van szükség. Az elektronikus számlázáshoz szükséges elektronikus aláírás technológiája már évek óta rendelkezésre áll, 2004. május 1-jével pedig már jogszabály is szabad utat enged, ezért érthetetlen, hogy a vállalatok miért nem alkalmazzák széles körben.
A számlakibocsátás elektronizálásában nagy megtakarítási potenciál rejlik, hiszen akik számláikat elektronikus úton hitelesítve továbbítják ügyfeleiknek, egyrészt időt, másrészt pénzt takarítanak meg. A több példányban kinyomtatott számlák papírköltsége, majd az ezt követő postaköltség kiküszöbölhető, és nem kell hosszú időt tölteni a számlázással.
Az elektronikus számlázás iránt nemcsak az Európai Unióban, de hazánkban is egyre inkább nő az érdeklődés, azonban az eljárás bevezetésétől még mindig sokan tartózkodnak. Az okok között szerepel a bizalmatlanság, illetve a tájékozatlanság, de van, aki a befogadó oldal felkészültségének hiányára hivatkozik. A NetLock Kft. tapasztalatai szerint azonban a hazai vállalatok nagy része mind technológiai, mind pedig gazdasági szempontból felkészültnek tekinthető az átállásra és a társaság elektronikus számlát kibocsátó ügyfelei is csak pozitív tapasztalatokról, többek között igen magas megtakarítási lehetőségekről számoltak be.
Az elektronikus számlázás bevezetése tehát rengeteg előnnyel jár, az elektronikusan előállított számla egy gombnyomással eljuttatható az ügyfél részére, ezáltal hatékonyabbá válik a munkavégzés. Az adóhatóság pedig könnyebben ellenőrizheti a számlák tartalmát, és kibocsátójának személyazonosságát, így hatékonyan tud fellépni a visszaélésekkel szemben. Az elektronikus számlázás emellett nemcsak az egyes folyamatokat gyorsítja fel, hanem lehetővé teszi a piaci szereplők számára, hogy az ügyvitel során keletkezett papír alapú dokumentumokat ne kelljen óriási összegekért raktárban tárolni. Az elektronikus számlázás bevezetése a kis- és közepes méretű vállalatok számára is elérhető, mivel a legegyszerűbb háttér-infrastruktúra például akár 100 000 forint nagyságrendű összegből is kiépíthető.