A kedden megállapított kibocsátási ár 1690 kuna (231 euró) volt. Az INA privatizálása három évvel ezelőtt kezdődött, 25 százalék plusz egy részvény eladásával a Molnak, 505 millió dollárért. A privatizálás második szakasza ezen a héten, kedden zárult, a cég további 17 százalékának kibocsátásával bel- és külföldi befektetőknek. A pakett 54 százaléka elővásárlási joggal rendelkező belföldi kisbefektetők tulajdonába került, a többit bel- és külföldi intézményi befektetők vásárolták meg. Több mint 44 ezer horvát polgár vásárolt fejenként 22 INA-részvényt összesen 1,55 milliárd kunáért (211 millió euró). Ha a részvényeiket egy évig megtartják, további két részvényt kapnak ingyen.
Az INÁ-ból 7 százalékot már szétosztottak az 1991-95-ös balkáni háború veteránjainak. További, szintén 7 százalékot adnak a vállalat volt és jelenlegi alkalmazottainak a tőzsdei bevezetés után hat hónapon belül. Ugyancsak a mostani kibocsátástól számított hat hónapon belül a Mol nem vásárolhat INA-részvényt a piacon, de elemzők nem zárják ki, hogy később rábeszéli a horvát kormányt, adjon el neki még több részvényt, ami kivásárlási kötelezettséget teremtene a többi részvényre is. Több elemző szerint a MOL 2009-ben már az INA többségi tulajdonosa lehet, írta a Reuters hírügynökség.
A horvát kormány összesen körülbelül 2,85 milliárd kunához (391 millió euró) jutott a kibocsátásból. A részvények értékesítésének az volt az egyik célja, hogy forrást teremtsenek az INA 1 milliárd dolláros finomító-korszerűsítési programjához, amelynek eredményeként a rijekai és a sisaki finomítók 2011-re képesek lesznek az európai szabványoknak megfelelő üzemanyagot előállítani.