A felvett hitelt kizárólag erre a célra lehet fordítani. Beruházási- és a beruházáshoz kapcsolódó forgóeszközhitel együttes folyósítása esetén a forgóeszközhitel aránya nem haladhatja meg a teljes hitelösszeg 30 %-át - olvasható a Magyar Iparszövetség közleményében.
- devizabelföldinek minősül - Magyarországon székhellyel, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkezik - olyan gazdasági társaság, szövetkezet vagy egyéni vállalkozó, amely a kis- és középvállalkozásokról, fejlődésük támogatásáról szóló 2004. évi XXXIV. törvény szerint mikrovállalkozásnak minősül - éves nettó árbevétele legfeljebb 200 millió forint és amelynek - hitelintézettel szemben az elmúlt 6 hónapban nem állt fenn - forgóeszközhitel kivételével - hiteltartozása.
Egy mikrovállalkozásnak egyszerre legfeljebb 6 millió forint tőketartozása lehet a holdingalappal és az Országos Mikrohitel Alappal szemben. A hitel összege minimum 500 ezer, maximum 6 millió forint. A kamat évi 6,5 %-os.
Beruházási hitel esetén a rendelkezésre tartási idő a szerződéskötéstől számított 2 hónap, a futamidő: 1-5 év, a türelmi idő: a szerződéskötéstől számított maximum 24 hónap. Forgóeszköz vásárlási hitel esetén a rendelkezésre tartási idő: a szerződéskötéstől számított 2 hónap, a futamidő: maximum 1 év, a türelmi idő: a szerződéskötéstől számított maximum 2 hónap.
A tőketörlesztés a türelmi időt követően havonta egyenlő részletekben történik. A kamattörlesztés a hitel folyósítását követően havonta történik. A tőke utáni késedelmi kamat: ügyleti kamat+25%, azaz évi 31,5%, a kamat utáni késedelmi kamat: évi 25%.
A biztosítékok fedezeti értéke legalább a hitel tőkeösszegének és a teljes futamidőre számított ügyleti kamatának 100 %-át el kell hogy érje. Biztosítékként elsősorban ingó és ingatlanra bejegyzett jelzálogjogot és készfizető kezességet fogad el a hitelfolyósító szervezet.