Szalay-Berzeviczy Attila tőzsdeelnök legfőképp arra alapozza a TriGanit meggyőzhetőségét arról, hogy tőzsdére bevezetett nyilvános társasággá váljon, hogy annak operatív vezérigazgatójával, Nyúl Sándorral rendszeresen együtt ülésezik a budapesti olimpiát elősegítő bizottságban. Vélhetően azonban tudhatja a börze első embere, hogy a leglényegesebb stratégiai döntéseket a TriGranitnál az ottani abszolút első ember, azaz Demján Sándor hozza, s ezért - ismertette is a BÉT-elnök - egyelőre a varsói vagy a bécsi tőzsdei bevezetés gondolatánál és egy 2008-as dátumnál tartanak ma még az ingatlanfejlesztési cég háza táján. Szalay-Berzeviczy Attila amúgy is csak egy sajtótájékoztatón érvelt a külföldi tőzsdéken marginális szereppel bíró magyar papírokra való utalással, s e felvetését egyelőre a sajtó munkatársai nyugtázták, nem pedig a meggyőzendő TriGranit-vezetők. Láthatóan nem is nagyon tűnik keresett nyilvános fórumnak a vállalati szférában a tőzsde, mivel 2006-ban több cég kérte a kivezetését, mint amennyi a bevezetését, s bár nőtt a Budapesti Értéktőzsdén a kapitalizáció mértéke, de "csak" az árfolyamemelkedés következtében. A mögöttünk hagyott esztendőt értékelő sajtótájékoztatón a BÉT-elnök és a BÉT-vezérigazgató, Pál Árpád azonban ezt a gyarapodást is éppen úgy elégedetten nyugtázta, mint a többi, szintén erősödésre, növekedésre utaló mérőszámot. Így azt, hogy a BUX 12 százalékos, a kisebb cégek papírjait kifejező BUMIX pedig 40 százalékos növekedéssel zárja 2006-ot, azt az időszakot, amikor mind a politikai, mind a makrogazdasági feltételek igen hektikusan alakultak.
Elhangzott: a nyugdíj-előtakarékossági számla ez évi bevezetése a BÉT-elnök személyes sikerét is jelentette, mivel ő azon kevesek közé tartózott, akik hittek a konstrukció jó fogadtatásában. Ez pedig a mintegy tízezer megnyitott számla alapján igencsak "bejött". Ugyancsak elégedetten nyugtázza a tőzsde vezetése, hogy a középiskolai képzésnek ma már kezd részévé válni a pénzügyi ismeretek elsajátíttatása. A közvetlen előzmény az volt, hogy a BÉT oktatási elgondolásaira rábólintott a kormány, s most már 60 középiskola két-két tanárát készítették fel a tantárgy ismeretanyagára. A későbbiekben pedig a nemzeti alaptantervbe is bekerül a pénzügyi ismeretek megtanítása. Félsikerű alkut kötött a tőzsde a kormányzattal az árfolyam-nyereségadóról. A 10 százalékos mértéket ugyanis nem tartotta be a kabinet, de a 20 százalékos sarc fejében hajlandó lesz a hosszú távú befektetési számlák árfolyam-nyereségadójától eltekinteni.
Azt bizonyosra veszik a BÉT-nél, hogy a következő évben már sikerrel megalkudnak a Keler tulajdonlásáról, s nem mondtak le arról sem, hogy előbb-utóbb lesz térségünkben regionális tőzsdeszövetség. Ugyancsak a jövőt láttatja a börze számára a december eleje óta létező BUX ETF, mely új érdeklődőket hozhat a tőkepiaci befektetések piacára. Szintén most lesz aktuális az új európai uniós jogszabálynak, a MiFILD-nek az átvétele, mely azzal is együtt jár majd, hogy sok tekintetben megváltozik a piac működése.