A kis cég a jó banki ügyfél?

Az összes vállalati hitelállomány 56,2 százalékát tették ki 2012 végén a KKV hitelek. Ennek több mint a fele a mikro- és kisvállalkozásokhoz kerül - mutat rá a TakarékPont legfrissebb, a KKV szektor pénzügyi helyzetét, illetve kilátásait bemutató elemzése.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A mikro- és kisvállalkozások körében még a forinthitelek alkotják a többséget (53%), ugyanakkor a közepes vállalkozások tekintetében az arányuk már kétötöd alatti (38,6%). Ezzel szemben a nagyvállalatoknál túlnyomó a devizahitelek részesedése, ami 2012 végén csaknem elérte a 74%-ot.

Kevés az információ
„A hitelkérelmek banki elutasítása Magyarországon 26%-os volt 2011-ben a kis- és közepes vállalkozások körében, amelyhez jelentősen hozzájárult az, hogy az ügyfelek nem kapták meg minden esetben a részükre rendelkezésre álló hitelkonstrukciókról az őket érintő információkat. Most tavasszal induló kampányunkkal kifejezetten a KKV-k figyelmét szeretnénk felhívni hiteltermékeinkre, melyek rugalmas és gyors megoldást kínálnak mind a beruházások, mind a likviditási problémák kezelésére” – mondta Brezina Szabolcs a Takarékbank Zrt. ügyvezető igazgatója.
A kis- és közepes vállalkozások banki hitelezéssel kapcsolatos problémái jellemzően a tőkehiányból, a nagyfokú piaci függésből, a vállalkozási/pénzügyi/jogi ismeretek hiányából, valamint az adminisztratív ügyintézés nagyfokú terhéből adódnak.

A TakarékPont a KKV hitelezés nehézségeinek ismeretében alakította ki széles körű KKV hitelkínálatát, mellyel szeretné segíteni a hazai vállalkozásokat külső pénzügyi erőforrás bevonásában, ezzel hozzájárulva azok sikeréhez.

Agrárhitelek

A TakarékPont, a vidék bankjaként, különösen fontosnak tekinti a mezőgazdasági szektorban működő hazai kis-és közepes vállalatok hitelekkel történő támogatását, melyek tevékenységük fejlesztésére szolgálnak. A hazai agrárszektori hitelezésben eltöltött több évtizedes tapasztalat, és a hazai gazdák igényeinek ismerete alapján kialakított hiteltermék portfólió több elemből áll.

A Gazdahitel-Gazdakártya a forgóeszköz és beruházás finanszírozására igényelhető hiteltermék, amely könnyen elérhető finanszírozási lehetőséget biztosít a működésük, gazdálkodásuk megújításán fáradozó KKV-k számára. Kamatozása kedvező, a készfizető kezesség díja támogatott.

A likviditási problémákkal küzdő cégek számára az Agrár Széchenyi Kártyával kívánunk segíteni, mely a hitelkérelmek gyors befogadásának és bírálatának köszönhetően rugalmas megoldást kínál átmeneti pénzügyi problémák esetén. A termék azért is vonzó, mert kamata és kezességi díja egyaránt támogatott.

Az MFB Agrár Forgóeszköz jellegű hitelprogramjainak célja a mezőgazdasági termelés, elsősorban az állattenyésztés versenyképességének javításához, a jó minőségű termékek előállításához forrás biztosítása.

Módosult az MFB Agrár Forgóeszköz Hitelprogram
Bővült a hitelfelvevők köre, emelkedett a hitelösszeg, és változott az ügyleti kamat is az MFB Agrár Forgóeszköz Hitelprogramban.
Az MFB Új Magyarország Agrárfejlesztési Hitelprogramja a mezőgazdaság versenyképességét, a piacok megőrzését, az innovációt, a jó minőségű termékek előállítását, az energia és költségtakarékos módszerek alkalmazását, a környezetvédelmet elősegítő beruházásokhoz kedvezményes forrás nyújtását biztosítja. Új elem az intézményi kezességvállalással biztosított termőföld vásárlás finanszírozása.

Az MFB Agrár Forgóeszköz Vis Maior Hitelprogram kedvezményes kamatozású forgóeszköz hitelt biztosít az elemi és katasztrófa kárt szenvedett agrárvállalkozások folyamatos termelésének fenntartásához.

MFB Takarékpont Hálózat
A 2013. február 7-én aláírt, az MFB és a TakarékPont Hálózat 23 takarékszövetkezete közti új együttműködési formát rögzítő szerződés azt eredményezi, hogy országszerte 445 takarékszövetkezeti fiókban egyazon eljárásrend szerint lehet hozzájutni az MFB Kisvállalkozói Hitelhez. Olyan vállalkozások igényelhetik, amelyek foglalkoztatotti létszáma 50 főnél kevesebb, és éves nettó árbevétele vagy mérlegfőösszege legfeljebb 10 millió eurónak megfelelő forintösszeg. A hitel felhasználható ingatlan vásárlására, építésére, átalakítására, használt vagy új gépek beszerzésére, szoftvervásárlásra.
Egyéb szektorok finanszírozásához

A TakarékPont az agrárszektoron kívül működő vállalatok igényeit figyelembe véve hozta létre a TakarékHitelt, mely a gyors hitelbírálatnak köszönhetően azonnali megoldás lehet a likviditási problémák kezelésére. A szintén gyors elbírálású TakarékHitel Pluszt a közeljövőben beruházást tervező KKV-k számára fejlesztették ki forgóeszköz finanszírozásra vagy tárgyi eszköz beszerzésre.

Az MFB Vállalkozásfinanszírozási Program lebonyolításának célja a magyar gazdaság versenyképességének fejlődését szolgáló, infrastruktúra- és technológiafejlesztést előidéző fejlesztések támogatása, az ezekhez kapcsolódó beruházásokhoz kedvezményes kamatozású hitel és lízing nyújtása.

 

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo