Napkollektoros energiarendszerrel működő iszapszárító csarnokot építenek, valamint a Murára kihelyezett úszó erőművet helyeznek üzembe a Zala megyei Tótszerdahelyen.
Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!
Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság – 2025. február 26. Budapest
A háztetőkön vagy a sivatagokon kívül sok kihasználatlan hely kínálkozik még, amelyek befoghatók a napenergia hasznosítására. Start up cégek elhagyott bányatavakat és vegyipari melléktermékeket tartalmazó medencéket fednek le szolárpanelekkel, hogy tulajdonosaik hasznot húzhassanak e területekből is. A témáról bővebben itt olvashat!
A Magyarország-Horvátország határon átnyúló együttműködési program keretében az iszapszárító és tároló csarnok tervezésére majdnem 80 ezer eurós támogatást nyert el a település. A létesítmény segítségével naponta 5 ezer köbméternyi iszapból 500 köbméter szárított iszap keletkezik, amit a környékbeli szántóföldeken tápanyagként hasznosítanak.
A projekt keretében üzembe helyezik a Murára kihelyezett úszó áramtermelő berendezést is, amely a becslések szerint annyi áramot termel, amelyből biztosítani tudják a falu közvilágítását.