Közös nevezőre hozhatók-e az ökológiai, ökonómiai és szociológiai visszásságok? Érintkezik-e a környezetvédelem és a szociális szerepvállalás? Milyen piaci modelleket vázol a környezetbarát energiagazdálkodás? Az egyik legeredetibb német fenntarthatósági kezdeményezés, a Futurzwei társalapítója és magyar beszélgetőtársai a fenti kérdésekre keresnek válaszokat a december 9-i pódiumbeszélgetésen.
Harald Welzer kutatásainak és pedagógiai munkásságának fő témái a kulturális emlékezet, a csoportbeli erőszak és a klímaváltozás művelődéstudományi aspektusai. Welzer professzor a flensburgi Európa Egyetem, az amerikai Emory University és a svájci St. Gallen Egyetem vendégoktatója, valamint számos tudományos tanács és akadémia tagja. Korábban a Center for Interdisciplinary Memory Research igazgatója volt, az esseni Művelődéstudományi Intézetben pedig több részprojektet irányított, amelyek ugyancsak a klíma és kultúra összefüggéseire fókuszáltak. Mindezek mellett társalapítója a Futurezwei. Stiftung Zukunftsfähigkeit közhasznú alapítványnak, melynek fő célja az alternatív életstílusok és gazdasági formák bemutatása és támogatása.
Welzer az elmúlt években számos könyvet írt. A Nagypapa nem volt náci! és a Tettesek középpontjában a kulturális emlékezet és a csoportbeli erőszak áll. A Klímaháborúk az emberi együttélés mindmáig alábecsült veszélyforrásaként írja le a klímaváltozást, melyre ma pusztán természeti katasztrófaként tekintünk, holott az éghajlati változásokat a szociális hatások teszik igazán katasztrofálissá. Önálló gondolkodás című könyvében Welzer a reduktív életstílust állítja középpontba, véleménye szerint: az egyéni és társadalmi cél nem a növekedés, hanem a fenntarthatóság.
Pódiumbeszélgetés helyszíne: Corvinus Egyetem, Fővám tér 8., E. III. előadóterem
Ideje: 2014. december 9., 18 óra
Résztvevői:
Dósa Mariann (Közélet Iskolája) Reith András (Mérték Építészeti Stúdió) Tóth Gergely (KÖVET Egyesület a Fenntartható Gazdálkodásért)
Moderátor: Nagy András környezetvédelmi újságíró
A rendezvény német és magyar nyelven zajlik, kétnyelvű szinkrontolmácsolással.
A belépés díjtalan!