A dokumentum szerint a zöld hatóságokhoz beérkező adatkérelmek mintegy 80 százalékára érkezik hiteles és pontos válasz, míg a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium esetén ez az arány közel 100 százalék. A kutatás amellett, hogy a minisztérium és a környezetvédelmi hatóságok vonatkozásában pozitív tapasztalatokról számol be, megállapítja, hogy más szervezetek, önkormányzatok adatközlési hajlandósága, illetve az általuk közölt információk minősége még fejlesztésre szorul. Az eljárási szabályokkal ugyan minden intézmény tisztában van, a gyakorlati megvalósítással adódnak problémák.
Erdey György, a zöld tárca jogi szakállamtitkára szerint a magyar jogszabályi környezet információszabadság szempontjából alapvetően megfelelő, korrekciók azonban valóban szükségesek az intézmények jobb működése érdekében. A hangsúlyt azonban a jövőben minden, az ügyben felelős állami és önkormányzati szervnek a végrehajtás erősítésére kell helyeznie. Elmondta, hogy a tanulmányban felvetett javaslatokat a tárca megvizsgálta és szükség esetén a megfelelő jogalkotási lépéseket kezdeményezni fogják.
A kutatás eredményeit közlő tanulmányt a pénteken kezdődő "A környezeti adatok hozzáférhetőségéről és általában az információszabadságról" szóló konferencián mutatják be. A tanulmány teljes szövege a www.emla.hu és a www.ekint.org honlapokon olvasható.