A kölcsön visszajár
A German Marshall Fund of the United States pártfüggetlen, szakpolitika-alkotó és adományozó alapítvány, az Egyesült Államok egyik legjelentősebb véleményformáló szervezete. Célja az amerikai-európai gazdasági és politikai kapcsolatok elmélyítése. Az alapítványt 1972-ben a német parlament 150 millió márkás felajánlásával hozták létre, hálából az Európa II. világháború utáni újjáépítését segítő Marshall-tervért.
Herczog Edit szocialista EP képviselő a tekintélyes German Marshall Fund Los Angeles-i konferenciáján tartott vitaindító előadásában hívta fel a figyelmet az energiaszektor globális kihívásaira, és ismertette az EU új energiapolitikája által adott válaszokat. Az amerikai gazdasági elit és a nemzetközi sajtó képviselői előtt tartott előadásában
Herczog Edit arra hívta fel a figyelmet, hogy Európa nem lehet versenyképes a háztartások és a gazdaság számára elérhető, megfizethető és környezetbarát energia nélkül. Az új európai energiastratégiának nemcsak az energiaforrásokról kell hosszú távon gondoskodnia, hanem azt is el kell érnie, hogy a szolgáltatások fogyasztóbarátok legyenek. Ennek egyik feltétele, hogy az energiaszektor végérvényesen átlépjen a monopóliumok korszakából a valódi és fenntartható verseny szakaszába.
Tekintve, hogy globális problémáról van szó, a megoldás elképzelhetetlen a szétszórt érdekek egyesítése és a közös megoldások keresése, a két legfejlettebb gazdasági térség, az Egyesült Államok és az Unió összefogása nélkül - zárta előadását Herczog Edit.