Korábban már több mint 7000 halászhajót hívtak vissza a keleti partvidéken, mivel a szél sebessége a Kelet-kínai tengeren elérte az óránkénti 162 kilométert, a hullámok 11 méter magasak. A tájfun érkezésére a sűrűn lakott országrészben, Csöcsiang (Zhejiang) és Csiangszu (Jiangsu) tartomány térségében számítanak. A második legmagasabb vészjelzési szint, a narancs színű van érvényben - közölte a helyi meteorológiai hivatal.
A China Southern légitársaság a keleti partvidék irányában több mint 140 járatát törölte, míg a sanghaji székhelyű China Eastern figyelmeztetett a várhatóan súlyos következményekre. A sanghaji hatóságok jelezték, hogy a vasúti közlekedésben is fennakadásokra lehet számítani, függően a szélvihar erejétől. Utoljára 2005-ben okozott súlyos kárt egy trópusi szélvihar a 23 milliós metropoliszban, akkor a Matsa tájfun hét embert ölt meg.
A Muifa pénteken elhagyta Tajvant és várhatóan szombat éjjel, vagy vasárnap reggel érkezik a régióba. Jelenleg északnyugati irányban halad óránként 10-15 kilométert megtéve. Várhatóan az ország belseje felé vonul majd tovább, s úgy vélik, Kína 11 tartományában, mintegy 1 millió négyzetkilométeres területet borít be csapadékkal.
Japán Okinava szigetén az arra vonuló Muifát kísérő heves esőzések miatt repülőjáratokat töröltek, áramkimaradásokat jelentettek. A Fülöp-szigeteket megjárt Muifa hatalmas viharokat, monszun esőzéseket, s velük áradásokat okozott az országban. A halálos áldozatok száma 72. Az erejéből veszített tájfunt szerdán "szuper tájfunból" "súlyosra" minősítették vissza, de jelenlegi erőssége is elegendő arra, hogy jelentős károkat okozzon Kínában - állítják a szakemberek, s arra számítanak, hogy ez lesz az idei év - összesen 11 napig tartó - eddigi legpusztítóbb vihara.