Jégtábla úszott a Dunán

Greenpeace aktivisták - köztük a két hét grönlandi börtönből hazatért Major Dávid - szerda délelőtt a Lánchíd mellett a Dunán egy hatalmas, stilizált jégtáblát úsztattak lefelé, amelyen klímamenekültek csimpaszkodtak és egy „Ne jegeljétek a klímavédelmet, 30%-os kibocsátás-csökkentést most!" transzparenst tartottak.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

„A múlt heti Környezetvédelmi Tanácsülés eredménytelen lezárása is azt mutatja, hogy az Unió még mindig késlekedik, hogy növelje az üvegházhatású gázok kibocsátás-csökkentési céljait. Pedig egy kis bátorság a gazdaság fellendítéséhez, a munkahely-teremtéshez, valamint a válságból való sikeres kilábaláshoz is megfelelő eszköz lehetne. A 30 százalékos kibocsátás-csökkentési célt ráadásul könnyebb elérni, mint gondolnánk: a jelenleg érvényben lévő 20 százalékos célszám plusz erőfeszítés nélkül is teljesül, hiszen már 2009-ben 17,3 százalékkal alacsonyabb volt az EU kibocsátása az 1990-es bázisév szintjéhez képest." - közölte az esemény kapcsán Stoll Barbara, a Greenpeace klíma és energia kampányfelelőse.

Az Európai Bizottság is megerősíti, hogy a 2020-as 20 százalékos kibocsátás-csökkentési cél már elavult, ráadásul egy nemrégiben közzétett tanulmány szerint ha csak a meglévő megújuló energia és energiahatékonysági céljait teljesíti az EU, az már összességében jóval nagyobb, akár 31 százalékos kibocsátás-csökkentést eredményezne 2020-ra.

A Greenpeace szerint a 30 százalékos kibocsátás-csökkentésnek egyébként konkrét, kézzel fogható előnyei származnának a gazdaságra nézve, „amennyiben a megfelelő és következetes politikával erősítenék azt meg: akár 620 milliárd euró GDP növekedéshez vezetne, 6 millió új munkahelyet teremtene, valamint hozzá segítené az európai ipart, hogy fenntartsa és javítsa a versenyképességét."

Multik is a zöld célok mellett
A magasabb klímavédelmi ambíciót nemzetközi szinten már majdnem 100 nagyvállalat is követeli az Uniótól, mint például a Magyar Telekom, a Vodafone, a Tesco, az Ikea, a Nestlé, a Google vagy az Axa. Ezek a mamut vállalatok világszerte mintegy 6,3 millió embert foglalkoztatnak, együttes bevételük pedig eléri az 1400 milliárd eurót. Ahogy a zöld szervezet írja, ezek a cégek készek akár lobbi erejüket is bevetni, hogy hatást gyakoroljanak az unió döntéshozóira.

Véleményvezér

Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo