„A múlt heti Környezetvédelmi Tanácsülés eredménytelen lezárása is azt mutatja, hogy az Unió még mindig késlekedik, hogy növelje az üvegházhatású gázok kibocsátás-csökkentési céljait. Pedig egy kis bátorság a gazdaság fellendítéséhez, a munkahely-teremtéshez, valamint a válságból való sikeres kilábaláshoz is megfelelő eszköz lehetne. A 30 százalékos kibocsátás-csökkentési célt ráadásul könnyebb elérni, mint gondolnánk: a jelenleg érvényben lévő 20 százalékos célszám plusz erőfeszítés nélkül is teljesül, hiszen már 2009-ben 17,3 százalékkal alacsonyabb volt az EU kibocsátása az 1990-es bázisév szintjéhez képest." - közölte az esemény kapcsán Stoll Barbara, a Greenpeace klíma és energia kampányfelelőse.
Az Európai Bizottság is megerősíti, hogy a 2020-as 20 százalékos kibocsátás-csökkentési cél már elavult, ráadásul egy nemrégiben közzétett tanulmány szerint ha csak a meglévő megújuló energia és energiahatékonysági céljait teljesíti az EU, az már összességében jóval nagyobb, akár 31 százalékos kibocsátás-csökkentést eredményezne 2020-ra.
A Greenpeace szerint a 30 százalékos kibocsátás-csökkentésnek egyébként konkrét, kézzel fogható előnyei származnának a gazdaságra nézve, „amennyiben a megfelelő és következetes politikával erősítenék azt meg: akár 620 milliárd euró GDP növekedéshez vezetne, 6 millió új munkahelyet teremtene, valamint hozzá segítené az európai ipart, hogy fenntartsa és javítsa a versenyképességét."