A tavaly hagyományteremtő jelleggel elindított, hat iskolát érintő projektben idén tavasszal már 12 iskola vesz részt, öko- és nem ökoiskolák egyaránt. A versennyel a Tudásközpont célja, hogy felhívja a fiatalok figyelmét a fenntartható fejlődés témájának fontosságára, illetve, hogy ösztönözze őket a környezettudatos életre.
Amellett, hogy a Tudásközpont számos egyetemistáknak szóló programot szervez, a középiskolásokat is meg szeretné szólítani, hiszen ők az a korosztály, akik már rendelkeznek alapvető környezetvédelmi ismeretekkel, gondolkodásuk, szemléletük azonban még formálható. A versenynél ugyancsak fontos szempont, hogy a 15-18 év közötti fiatalok rendkívül kreatívak, lelkesedésükkel, ötleteikkel figyelemreméltó változást tudnak elindítani a környezetükben.
Erre volt példa a SuSchool 2014 is, amely során az első fordulón legjobban teljesítő csapatok 50-50 000 forint támogatást kaptak iskolájuk zöldebbé tételére, ennek eredményeit pedig egy szakmai zsűri előtt kellett videókkal és képekkel illusztrálva bemutatniuk. A diákok ötletesebbnél ötletesebb projektekkel álltak elő: biokertet készítettek, cikkeket írtak az iskolaújságba, fát ültettek, raklapokból kerti bútorokat barkácsoltak és számos más apró újítást vezettek be iskolájukban.
Az idei verseny során ismét a kreativitáson és a diákok tájékozottságán lesz a hangsúly. Első körben egy tesztet kell kitölteniük, majd a fenntartható fejlődés témájában kell prezentációt készíteniük. A legügyesebb 5 fős csapatoknak a Tudásközpont, az FKF és az EON jóvoltából ismét lehetőségük nyílik „iskolazöldítő” projektjük megvalósítására. Emellett idén a részvevők a Napfényes Étterem és a Köles Gluténmentes Étterem felajánlásának köszönhetően ebédben is részesülnek.