Amerikaiak az atomenergia mellett

Hétszáz mérnöki állást biztosíthat az egyesült államok-béli Michigan legnagyobb áramszolgáltató vállalata a tervbe vett reaktor-egység elindításával.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) 1520 MW teljesítményű reaktor konstrukcióját választotta Michigan legnagyobb áramszolgáltató vállalata, a Detroit Edison. A vállalat a Detroittól 35 mérföldre található Fermi 2 erőművébe tervezi az új generációs, úgynevezett ESBWR egységet. A Detroit Edison a negyedik olyan amerikai energetikai vállalat, mely a III.+ generációs ESBWR konstrukciót választotta összesen hat potenciális reaktor-egységéhez.

Az ESBWR erőmű projekt háromezer ideiglenes munkahelyet teremthet az építőiparban, valamint 700 állandó mérnöki állást biztosíthat az erőműben, mely éves szinten 500 millió dollárral bővítené Michigan gazdaságát. A közelmúltban kötött megállapodás szerint a GEH műszaki támogatást biztosít a Detroit Edison-nak a kombinált működési engedélykérelem elkészítéséhez.

Az ESBWR konstrukció melletti döntésben szerepet játszott, hogy egyre több amerikai közművállalat veszi fontolóra az új korszerű reaktor-flotta kiépítését, mellyel segítséget nyújthatnak az ország energiaellátás biztonságával és globális klímaváltozással kapcsolatos problémáinak megoldásában.

Az amerikai közvélemény egyre inkább támogatja az atomenergiát, hiszen egyike annak a néhány rendelkezésre álló alap-energiaforrásnak, mely az energiatermelés során nem bocsát ki széndioxidot. A Zogby International 2008 májusában végzett közvélemény-kutatása szerint az amerikaiak 67 százaléka támogatja az atomerőművek építését. (Szaúd-Arábia napenergia-projektekbe való befektetéseket tervez, hogy kielégítse a következő 25 évben várhatóan kétszeresére növekvő áramszükségletet.)

Az Egyesült Államokban jelenleg 104 engedéllyel rendelkező atomerő üzemel, mely közel 20 százalékát adja az ország áramtermelésének. Mivel az ország energiaigénye meghaladja az előállított energia mennyiségét, az Atomenergia Intézet szerint a közművállalatoknak 2030-ig 20-25 korszerű új reaktort kell építeniük, annak érdekében, hogy fenntarthassák az atomenergia 20 százalékos arányát az ország energia-portfoliójában.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo