Az új hiteltermékek a bank sajtóközleménye szerint elsősorban a pályázati pénzek előfinanszírozását teszik lehetővé, de a saját erő kiegészítésére is módot nyújtanak. Az első hitelszerződéseket már alá is írták a takarékszövetkezetek.
Mivel a támogatások folyósítása szakaszosan, a felhasználást követően utólag történik, előfordulhat, hogy előfinanszírozási lehetőségek híján csúszik az uniós pályázatok megvalósítása. Ezt a sürgető igényt felismerve dolgozott ki a TakarékBank hitelterméket különféle pályázati célok előfinanszírozására.
Egy további termék azoknak a Leader helyi akciócsoportoknak a működési költségeit előfinanszírozza - akár 100 százalékban -, amelyek a pályázatok előkészítésében és értékelésében vesznek részt.
A projektek előfinanszírozására nyújtott hitelek összege maximum a támogatások/projektek összegének 85-90 százalékáig terjedhet. A futamidő a támogatások esetében maximum a kifizetési kérelem benyújtását követő 8. hónap végéig tarthat, hosszabb támogatási periódus esetén azonban a hitelkeret további időszakokra is meghosszabbítható.
A hiteltermékek kifejlesztésében részt vett az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány (AVHGA), amely a vállalkozások esetében - a beruházás céljától függően - a hitelekhez készfizető kezességet vállal. Az alapítvány - lehetőség szerint kedvezményes díjakat alkalmazó - garanciája a TakarékBank szerint jelentősen mérsékli a finanszírozásban részt vevők kockázatát.
A Leader program keretében nyújtható támogatások előfinanszírozásához a takarékszövetkezeti integrációban résztvevő takarékszövetkezetek és bankok túlnyomó része csatlakozott. Bár az elmúlt hetekben már jelentős érdeklődést tapasztaltak, a TakarékBank, a finanszírozásban résztvevő takarékszövetkezetek, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség és az AVHGA a lehetőségek ismertetése érdekében novemberben közös, országos bemutató körutat tervez.