Palócföldi fejlesztések

Uniós forrásból, 220 millió forintos beruházással bővült a Palócföld turisztikai szálláshely- és szolgáltatáskínálata.

A fejlesztésre határon átívelő együttműködés - az úgynevezett Interreg operatív program - keretén belül került sor: a támogatással a palóc népművészeti értékek fellegvárának számító Hollókő és Rimóc idegenforgalma is továbbfejlődhet. A 220 millió forintos beruházással Hollókő Község Önkormányzata öt nagyobb fejlesztést hajtott végre 95%-os Európai Uniós támogatással. Egy korábban óvodaként funkcionáló épületből 25 fős diák-szálláshelyet alakítottak ki. Két ingatlan területén kézműves udvart rendeztek be korongozó pincével, szövő műhellyel, és egyéb kézműves eszközökkel.

Egy műemléki ingatlan vásárlásával és felújításával palóc hagyományházat és kutatóközpontot hoztak létre. Szükségessé vált a Hollókői Vár melletti vizesblokk kiépítése, valamint az információs iroda felújítása, tetőcseréje és belső burkolatok cseréje is. Rimóc Község Önkormányzata 10 fős vendégházat építtetett, valamint további épület vásárlásával 25 fős ifjúsági szálláshelyet alakítottak ki. A szlovák partner projekttevékenységeinek fő eleme a dudincei (gyűgyi) üdülőközpontban erdei iskolák, nyári táborok rendezésére alkalmas létesítmény létrehozása. A létesítmények megépítésénél döntő hangsúlyt kapott az esélyegyenlőség biztosítása, a speciális igényű felnőttek és gyermekek számára történő akadálymentesítés.

"A turisztikai szolgáltatáskínálat bővítése munkalehetőségeket teremt népi iparművészek, kézművesek részére, a település népességmegtartó erejét növelve. Az örökségturizmuson alapuló szolgálatások gyógyüdüléshez kapcsoldó gazdagítása az attrakció erejének növekedését, a látogatók számának növekedését jelenti. Ez hosszú távon a látogatási idő meghosszabbodásához vezet, amely jelentős árbevétel növekménnyel jár együtt."- mondta Szabó Csaba, Hollókő polgármestere.

A határon átívelő együttműködés hosszabb távú céljai a térség települései fejlődésének előmozdítása, modell értékű turisztikai együttműködés kialakítása a határon túli partnerrel, a gyógyfürdő és a folklór és természeti turizmus szolgáltatásainak ötvözésével közös idegenforgalmi programkínálat kialakítása. A természeti, történelmi, népművészeti értékeiről híres Hollókő és Rimóc valamint a gyógyfűrdőjéről nevezetes szlovák Dudince települések együttműködése révén olyan komplex szolgáltatáskínálattal léphet fel a három település, amely egyesíti a helyszínek vonzerőit.

Mint arról lapunk korábban beszámolt, 2008. március 18-án ünnepélyes keretek között indult el a Magyar-Román Határon Átnyúló Együttműködési Program. A gazdasági, szociális és közösségi kapcsolatokat támogatni hivatott program keretében olyan közös magyar-román partnerségben megvalósuló projektek kaphatnak támogatást, amelyeknek bizonyíthatóan van határon átnyúló hatása. A program teljes költségvetése 275 millió euró.

Véleményvezér

Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.
Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét 

Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.
Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő 

Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.
Magyarország költi a legkevesebbet az egészségügyre az unióban

Magyarország költi a legkevesebbet az egészségügyre az unióban 

Hová tűnik az adófizetők rengeteg pénze?
Utolsó helyen állunk az unióban a nyaralni tudók számában

Utolsó helyen állunk az unióban a nyaralni tudók számában 

Meddig süllyed még a magyarok életszínvonala?
Rettegnek a fideszes polgármesterek

Rettegnek a fideszes polgármesterek 

Fideszes polgármesternek együtt szerepelni egy ellenzékivel egy fotón, skandallum.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo